Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet bérlés előtt bemutatk...

Albérlet bérlés előtt bemutatkozó levél?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy albérletet, ami nagyon megtetszett, beszéltem is telefonon a tulajdonossal, viszont egy néhány mondatos bemutatkozó levelet kért hogy küldjek neki e-mailben.


Mivel ez lenne az első albérletem, így nem sok tapasztalatom van. Mit szoktak egy ilyen levélbe beleírni, mik számítanak? Gondolom nem az élettörténetemre kíváncsi.

Ti miket írnátok/írtatok egy ilyen típusú levélbe?


Köszönöm.



2018. dec. 16. 15:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
87%

Mint volt ingatlanos mondom!


Alap, a bérlőnek fontos dolgokat.


Cigi/drog?

Sitt?

Jövedelem, mennyi és honnan?

Állat/puja?

Etnikum, vallás?

Mennyi időre kellene?

Rokonok, szexpartnerek mennek oda?

2018. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egyébként mi köze van ahhoz, hogy mennyit keresek? Szerintem semmi, nem az a lényeg, hogy tudjam minden hónapban ki legyen fizetve a bérleti díj+rezsi?

2018. dec. 16. 16:12
 3/13 anonim válasza:
95%
Látom te tényleg nem béreltél még lakást, nos manapság sokan bankszámlakivonatot és munkahelyi jövedelemigazolót is kérnek! Ezzel igazolod, hogy van rendszeres jövedelmed, legálisan, és ne drogdíler vagy prosti vagy, illetve, hogy nem a Provident hitelből fizeted a beköltözést, majd a 2. hónapban fizetés helyett közlöd, hogy nincs pénzed és nem is mész el, pereljen a tulaj!
2018. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

"Egyébként mi köze van ahhoz, hogy mennyit keresek?"


Sok. Ny-Európában még segglikadba is benéznek, mielőtt kiadnának neked egy lakást és egyes helyeken komplett éves lakbért elkérnek előre.

Ehhez képest itthon még mindig könnyű bérelni, de mivel nagy túlkereslet van, egyre több igazoló adatot kérnek itt is.

A kiadás egy bizalmi ügylet.

2018. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez a ki mit írna bele olyan, hogy mindenki mást.


De jók azok amiket az első leírt. Káros szenvedélyek, cigi, pia. Büntetett előélet, gyerek, család, állatok. Milyen idős vagy, milyen célokkal, milyen életvitellel. Ismerősöket akarsz felhozni, összejöveteleket szervezni vagy otthonülős vagy esetleg csak aludni jársz haza.


A "mi köze van hozzá"-nál pedig nem szabad elfelejteni, hogy egy alsó hangon 15-25 millió forintos ingatlant bíznak rád havi 100+ ezrekért. Jogosan akarják tudni, hogy fogod-e fizetni X hónap múlva is.

2018. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Aha, értem hogy ez ilyen szigorúan megy.

És mi az átlag mérce? Például egy 160 ezres albérletnél mekkora jövedelmet "követel" meg a tulaj?

2018. dec. 16. 16:39
 7/13 anonim válasza:
100%

160-nál, mondjuk 250-300.


Abból már látja, hogy fizetőképes vagy, és nem fordul elő, hogy fizetés helyett előadod a beteg a gyerek vagy az anyámnak kellett fára, meg a megdöglött a kutyám és a temetésére kellett a pénz meséket.

2018. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2018. dec. 16. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Őt kéne megkérdezni, mik a kiválasztási szempontjai! Van, aki dolgozó embert keres, aki 2 év múlva is fixen fogja fizetni az akár nem túl maga havi bért, és munkaszerződés bemutatásának örülne a legjobban. Én viszont előnyben részesítem azt, aki rövidebb időre jön, többet fizet ennek megfelelően az átlagnál, és előre kifizeti az egészet.

Milyen árban van a lakás négyzetmétere és milyen adottságú a lakás?

Ez alapján megsaccolható, mennyire sokan fognak jelentkezni.

2018. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4.270HUF/m2-ra jön ki az ár kb.

2017-es építésű lakás, fullosan gépesített és teljesen berendezett.

2018. dec. 16. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!