Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet árból szoktak alkudni...

Albérlet árból szoktak alkudni valamennyit?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki megnéz egy lakást, tetszik neki, minden rendben van, viszont az árat kicsit sokallja a leendő bérlő (vagyis én).

Ilyen esetben mennyire szeretik a bérbeadók (nyilván semennyire, de mennyire tűrik) azt, hogy a bérlő jelölt alkudni szeretne az havidíjból (nem irrális mértékben, hanem reálisan). Illetve mi az a százalékos mérték ami még nem sértheti a tulajdonost?


Tisztában vagyok azzal, hogy ezek a dolgok személyenként változnak, illetve ezek az értékek relatívak, tehát függ attól, hogy a meghirdetett ár valóban kicsit magas-e (és ezt elismeri mindkét fél), vagy nem.

Továbbá azt is tudom, hogy egy albérlet értékét viszonylag nehéz megbecsülni (mármint a havi bérleti díját), a tulaj egyértelműen a legtöbb profitot szeretné kihozni belőle, a bérlő pedig minél olcsóbban szeretné megúszni a hónapokat.


Ezeknek az információk birtokába szeretnék segítséget kérni, szuper lenne ha valaki tapasztalatból írna egy-két sort (mind bérbeadói, mind bérlői oldalról akár).


Összegezve a fenti sorokat: Egy albérletnél megtekintés után, mi a módja hogy finoman jelezzük alku szándékunkat a tulaj felé, anélkül, hogy az megsértődne, és azt mondaná hogy viszlát.


Köszönöm.


2018. dec. 22. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ hol van a lakás, és milyen árkategória. Budapesten például a 100.000 forint körüli lakásoknál egy fillért sem tudsz alkudni, mert 5 percen belül ki tudják adni őket. 250-300.000 környékén, vagy felette már más a helyzet, ott van mozgástér. (Budapesten csak akkor, ha olyan szar környéken van a lakás, amiről mindenki tudja, hogy mi újság.)
2018. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki tudja, hogy jelenleg az albérletek irreálisan túl vannak árazva, de még így is ki eszik. Nem fogsz tudni alkudni, mert sorban állnak az emberek kp-val a kezükben, akik simán ki se vetik ott helyben a kért összeget. Röviden: a bérbeadót hidegen hagyja, hogy drágának találod a lakást.
2018. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jogos amit írtok, egyébként 190 ezres albérletről van szó Budapesten, és mondjuk 180-ért szívesebben bérelném, de lehet hogy azért a 10 ezerért kár próbálkozni, mert tényleg jó lakás, jó adottságokkal.


Köszi nektek!

2018. dec. 22. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 2x próbáltak alkudni a bérlő jelöltek. Mind a 2x kiadtam másnak annyiért, amennyiért meghírdettem. És nem 100.000 ft kategóriájú ingatlan volt,

Viszont nem sértődtem meg az ajánlatom. Neki annyit ért meg, másnak meg többet.

2018. dec. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálam is próbáltak aludni, én nem szeretem ha valaki alkudni próbál mert azt sejteti (számomra) hogy nincs pénze, ergo az albérletet sem tudja majd fizetni. Alkudni meg sosem engedek.
2018. dec. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Én soha nem alkudtam, sőt volt olyan hely, ahol pont rálicitálásra játszottak (azzal persze nem foglalkoztam). Én olyanokat néztem, ami árban megfelelt és örültem, ha sikerült elhozni. Szerintem sem jól veszi ki magát az alkudozás.
2018. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, így utólag átgondolva ez nem az a dolog amiben alkudni kéne. Köszi mindenkinek.
2018. dec. 23. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Ez is 1 piaci tevékenység . Kinálat ,kereslet itt is fő szerepet játszik .A keresletet próbálják kihasználni a kiadók.10 ezer forinton variálnak,mert ez neki pénzt jelent.

De ugyan ugy az albérlet keresőnek is .

Az eszükbe sem jut a kiadóknak,amig a lakást nem adják ki,egy fillér bevételük sem lesz .

1 kérdező azt kérdezte,már több mint 2 éve hirdetem az albérletet,mindenki kevesebbet akar adni .Mit tegyek ?

Akkor számoljunk csak 24 hónap alatt mennyi lett a vesztessége .

Ha te nem engedsz az árból,majd keres máshol akinek nem felel meg az összeg .

2018. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez is jogos, viszont ez a lakás sajnos nem az a kategória szerintem amit nem visznek el hosszabb ideig, így amellett döntöttem hogy a kihirdetett áron veszem igénybe a lakást.


Köszi! :)

2018. dec. 23. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!