Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapest alberlet?

Asapferg kérdése:

Budapest alberlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kozeljovoben koltoznek Budapestre, es epp lakaskeresesben vagyok. A kerdesem az lenne, hogy tudtok-e nekem olyan oldalakat, ahol csak maganhirdetok vannak? (Ingatlan,jofogas megvolt). Nezegettem, aztan 1 szobas lakasok mennek 120 ezerert.. Megertem hogy felmentek az arak, de ha lenne ra mod probalnek garzont vagy akarmilyen lakast egy szemelyre talalni elfogadhato aron. Fiatal dolgozo ferfi vagyok, megbizhato jovedelemmel, hosszu tavra keresek... Nehez elhinni hogy nincs olyan tulaj akinek megerne egy kiszamithato embernek kiadni a lakasat hosszu tavra olcsobban, cserebe nem lakja le. Tippeket szivesen elfogadok.

2019. febr. 3. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi 2-3 évben, sajnos másfélszeresre növekedtek az ingatlanárak.

Normális, jó állapotú minigarzon egy főre és jó helyen 100-120 ezer alatt nincs. Az ingatlan pont com az, ahol elég sok minden fent van, annál nagyobb választékot nem találsz, és olcsóbbat sem.

Vidéken sokkal jobb a helyzet, még megyeszékhelyen is ennyi pénzért legalább kétszobás felújított ingatlant lehet kivenni. De Budapest sajnos ilyen, egyre élhetetlenebb és rosszabb lesz.


Lehet próbálkozni esetleg még a környéken, Gödöllőn, Budaörsön, stb. esetleg kifogsz egy olcsóbbat. De akkor meg az utazással megy el sok időd, napi 2-3 óra...

2019. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nehez elhinni hogy nincs olyan tulaj akinek megerne egy kiszamithato embernek kiadni a lakasat hosszu tavra olcsobban, cserebe nem lakja le."


Ez alapelvárás a lakás-kiadók részéről. Honnan tudhatná, hogy aki 120e-ért venné ki, az egy link alak/csaj, aki pedig "csak" 100e-ért, az majd megbízható lesz? Lutri így is, úgy is. Vannak természetesen olyanok, akik piaci ár alatt adnak ki jelenleg is ingatlant, de azt vagy ismerősnek teszik, vagy már régóta bérlik tőle az ingatlant.

2019. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

"Honnan tudhatná, hogy aki 120e-ért venné ki, az egy link alak/csaj, aki pedig "csak" 100e-ért, az majd megbízható lesz? Lutri így is, úgy is."


Ez igaz, de a többet keresők többsége azért keres többet, mert valamivel fegyelmezettebb, többnyire az élet minden területén. Persze, sok példát lehet hozni az ellenkezőjére is, de egy kicsivel azért mégis csak a többségre igaz ez. Tehát aki többet tud kifizetni, az egy kicsivel nagyobb eséllyel kevésbé fogja lelakni a lakást, egy kicsivel talán nagyobb valószínűséggel fizeti időben a fizetnivalókat, egy kicsivel nagyobb valószínűséggel lesz rá kevesebb panasz az esetleges többi és/vagy környező lakó részéről.

Tehát igaz, hogy lutri a 100-as és a 120-as bérlő is, de az már nem igaz, hogy az arányuk 50-50% lenne. a 100-as nagyobb arányban bizonyul lutrinak, mint a 120-as bérlő.

2019. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azok vannak, amiket írtál.

Alaposan nézz körbe és nézd is meg a lakásokat. Készülj a kaucióval. Ha nem áll rendelkezésedre inkább kiadják másnak. Egy jövedelemigazolás, vagy egy ajánlás az előző bérbeadótól feléd billentheti a mérleget, de az áron nem fogsz tudni változtatni.

Felfogáskorrekció a piaci ár megértéséhez:

Te vagy olyan beteg, hogy ha a munkád 200-250eFt-ot ér és ennyit adnának a munkaadók, de te inkább lebeszéled őket erről a fizetésről és 150-ért mész el dolgozni? Azért, hogy hosszú távon tudja fizetni a munkaadód a fizetésedet és ezzel segítesz neki, hogy jobban menjen a cége? Ez egy nagy őrültség!

Ha ezt végiggondolod, akkor meg fogod érteni, hogy neked sem lesz olyan lakásod, amit jóval a piaci ár alatt adnak ki!

Kevés az olyan bolond, akinek több milliós ingatlana van és egy idegennek kevesebbért adja ki, mert az sokallja a kiadási árat.

Kiveszik többért, ezért nem érdekli a tulajdonosokat a te nyomorod.

2019. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na hogy a kerdesedre is kapj egy valaszt, a fb-on van legalabb 2 ilyen csoport, budapesti alberlet tulajdonostol, vagy vmi ilyesmi nevuk van. De az arak ott is igen borsosak.

Nemsoka en is kiadom a lakasom ugy nez ki, olcsobban valszeg, mint amiket irtal, cserebe kb. 45 perc a Nyugati pu. Mert kulvarosi lakas :)) hat ez van.

2019. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Facebookon vannak nagy és pörgős csoportok, oda lépj be.

Fentebb írták, én is csak megerősíteni tudom, hogy problémásabbak azok, akik a nagyon olcsót keresik.

Egyedül lakni egyfajta luxus, belső részeken lakni szintén. Gondold végig, hogy ezek tényleg szükségesek-e számodra.

2019. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ertem persze az ingatlanpiac mukodeset nem ezzel van a gond, es nem is a nyomoromrol, mert vagyok olyan szerencses helyzetben hogy mind az beugrom megvan, plusz utana is fogom tudni fizetni amiben megegyezek a tulajjal... igazabol nekem abszolut nem kriterium a belvaros, inkabb a repter kozelsege lenne elonyos, vagy ahonnan egyszeru a megkozelites. Facebook-os csoportokban is jelen vagyok, de elkepeszto hogy az emberek 25m2-ert miket elkernek, nyilvan megtehetik mert van ra kereslet...
2019. febr. 4. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha autózol, akkor nem is kell Budapesthez ragaszkodnod.

Vecsés, Dabas, vagy még kintebb. Vagy Soroksár.

Meg kell nézni, hogy merre tudsz gyorsan közlekedni.

Nézd meg, hogy azt a 25 nm-ezt mennyi lenne megvenni, mennyi az amortizációja, stb. Úgy nézve már nem is olyan drága az albérlet.

2019. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!