Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vissza kaphatom valahogy a...

Vissza kaphatom valahogy a kauciót?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmmel lakom együtt egy albérletben, közösen fizetünk mindent. Viszont nem publikus okokból kifolyólag én elszeretnék költözni innen. A szerződés nem járt még le, hiszen nemrég (1 hónapja) költöztünk be. Vissza kaphatom valahogy a kaució rám eső részét ha a barátnőm amúgy itt marad? Kivel beszéljem meg, a tulajjal vagy a barátnőmmel?

2019. febr. 7. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kauciot a tulajnak adtad vagy a baranodnek?

Na ugye...

2019. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

A barid beszeld meg a tulajt nem fogja érdekelni x.hó kaució a zsebébe van az mindegy hogy felesbe van.

Hacsak nem ugy van hogy fele kaukciot te adtad a tulajnak felét a barid.

2019. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress magad helyett egy másik bérlőt, és tőle kérd el a kauciót.

Persze ezt beszéld meg a tulajjal.

2019. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz ötlet utolsó! Köszönöm szépen! :)
2019. febr. 7. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

#4

Azért ezt előbb a tulajjal beszéd meg, mert ha te a tudta nélkül elveszed valaki kaucióját, ha az elköltözik, nem fogja neki visszaadni a tiédet!

2019. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok és bocsánat 3-as, elkerülte a figyelmemet, hogy te is leírtad. Kapkodtam és csak az első mondatodat olvastam el!
2019. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:

ez úgy szokott működni, hogy először is szólsz a lakótársadnak, hogy mi a terved. Aztán kerestek valakit, aki neki is szimpi, akivel lakna együtt.


A tulajnak ráér ekkor szólni, valószínűleg nem lesz kifogása. Írtok egy 3 oldalú megállapodást, miszerint az eredeti szerződésben az illető átveszi a helyedet. Vagy közös megegyezéssel fel is bonthatjátok, és ír egy újat a tulaj az új felállás szerinti bérlőkkel.

2019. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az ùj bèrlő megvan a lakòtàrsam pàrja szemèlyèben, nekem ebben a törtènetben az a lènyeg hogy megkapjam a kauciò ràm eső rèszèt mert anèlkül nem tudok elköltözni...
2019. febr. 8. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!