Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jól gondolom, hogy ilyenkor...

Jól gondolom, hogy ilyenkor is egyeztetni kellene előre az időpontot?

Figyelt kérdés
Elromlott a bojler, és a tulajdonosnak szóltunk. Kaptunk egy üzenetet, hogy jön a szerelő ekkor és ekkor, és ő (a tulaj) is ott lesz, ha gondoljuk, “delegáljunk valakit”. Mivel rugalmas munkaidőnk van a párommal, ott tudunk lenni, de nem kellett volna előre egyeztetni?
2019. febr. 17. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A szerelő nem feltétlenül tud két emberhez is igazodni.
2019. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nem úgy megy, hogy te szabod meg a szerelőnek, hogy mikor jöhet és erről egyeztetéseket folytatsz a tulajjal, hanem vered a feneked a földhöz, hogy talált szerelőt, aki talán ki is megy!

Előzetes értesítés, vagy megbeszélés alapján a tulaj is beléphet a (saját)lakásába és ezt jelen esetben megtette.

Nyilván szeretne jelen lenni a javításnál, különösen, ha az ő zsebére megy.

2019. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

El vagy te alaposan tévedve barátom!:)

A szerelő mond egy időpontot és ahhoz igazodtok.

És mivel mindketten ráértek, ez csak felesleges szőrszálhasogatás.

2019. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hű, ez a stílus. Nem felesleges, mert a tulajt (általános tulaji attitűd) sérti a felvetés, hogy szeretnénk, ha a tudtunkon kívül nem járkálna be. Ami valamiért izgatja a fantáziáját. Múltkor pl.megbeszeltuk, hogy 7-re jön, mire telefonált, hogy már f7-re ott lesz, de elfelejtett kulcsot hozni (!), otthon leszünk e addigra mar. Miközben a távollétünkben be sem jöhetne. Úgyhogy a probléma általánosabb kicsit.

A fenekemet meg nem értem, miért kellene a földhoz verni örömömben hogy van egy szerelő, aki kijön - a többi távgyógyít?

Engem amúgy a törvényi része érdekelne, nem az érzelmi vagy praktikus.

2019. febr. 17. 18:30
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Akkor javíttasd meg magadnak ha ez nem tetszik.
2019. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

#4

Itt most egész másról hadoválsz, mint a kérdésben, amit feltettél!

De hogy erre is megkapd a választ:

Előzetes megbeszélés alapján a tulajdonos a szerződésben foglalt időközönként bemehet a lakásába ellenőrzés céljából, még jelen sem kell lennetek.

De módotokban áll jelen lenni, vagy részetekről megbízottat odaszervezni.

Hozzáteszem, én tulajként biztos nem mennék be, ha nincs otthon senki - akárhogy megbeszéltük - mert nem hozom magam helyzetbe, hogy utána rajtam keresd a nemlétező millióidat.

A szerelővel kapcsolatos, teljesen a valóságtól elrugaszkodott gondolatodra meg nincs mit írni.

2019. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

2-es, nem egyeztetett előre, ez a baj.

3-as, lehetünk barátok, ha akarod, de nem vagyok eltévedve. Ennek a gondolkodásmódnak én nem szeretném megadni magam, hogy csak én alkalmazkodom a szerelő (és egyéb) őméltóságákhoz, de belátom, ez ma Magyarországon nem népszerű dolog. De a kérdés nem is erre vonatkozott.

2019. febr. 17. 18:44
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezért vagy albérlő és nem tulajdonos.

Mert ilyen a gondolkodásod.

2019. febr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A szerződésben foglalt időközönként a MI jelenletunkben. Nem hadoválok, hanem érvelek (és nem teljesen másról), tényleg nem értem a stílust.

A kérdés arra vonatkozott, hogy a szerződésen túli eseményekkor (mint pl.szereles) ez hogy néz ki jogilag, de a választ nem itt fogom megtalálni.

Nem ide tartozik szorosan, de ide hadoválom: a tulajok nagyrésze örülne, ha csak lapátolná nekik a pénzt a bérlő, ő meg továbbra is úgy járna-kelne benne, mint korábban.

2019. febr. 17. 18:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyet érts meg: a jó szerelő ritka kincs. Nem, nem fog hozzád igazodni, max akkor, ha nincs sok munkája. Akkor meg nem jó szakember... Ez ilyen.

Nem alkalmazkodsz a szerelőhöz? Hanem elvárod, ő alkalmazkodjon hozzád? Meg az is, akinél a munkát át kellene tenni máskorra miattad?

Megteheted. És nem fog kimenni, hanem keress mást!

2019. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!