Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha lejár a bérleti szerződésem...

Ha lejár a bérleti szerződésem és nem akarják visza adni a kauciót mit tudok csinálni? Nem tettem tönkre semmit a lakáson, sőt.

Figyelt kérdés

2019. febr. 26. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

És mivel indokolja, hogy nem adja vissza?

Mikor a lakást birtokbaadod a tulajnak, akkor írásban el kell számolni és írásban kell legyen az indok, hogy milyen indokkal, mennyit tart vissza belőle.

2019. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyás, aztán szevasz. Sokan kicsit túltolják ezt a kiskirálykodást.
2019. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát ehez nem vagyok valami okos :)

Mi az a fizetési meghagyás?

2019. febr. 26. 23:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor előbb az első hsz-ra válaszolj!:)

Sorrendben az megelőzi a fizetési meghagyást!:)

2019. febr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem indokolja semmivel. Nem adja vissza és kész
2019. febr. 26. 23:24
 6/14 A kérdező kommentje:
És közben fenyegetőzik hogy ez meg az lesz ha nem költözök ki
2019. febr. 26. 23:25
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a kiköltözéskor kell visszaadja, nem előtte.
2019. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De azt mondta hogy nem ad vissza semmit. Sőt fenyegetőzött is hogy mi lesz ha nem költözünk ki. Arról szó sincs hogy nem akarunk mert már máshol lakunk. Most 28án jár le szerződésünk
2019. febr. 26. 23:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiköltözöl, elkéred a végpapírokat, kéred, hogy írásban számoljatok el, nyilván van átvételi elismervényed, hogy átadtad a kauciót, azzal számoljon el írásban, indokolja meg írásban, mennyit és milyen jogcímen tart vissza.

Ha ez nem történik meg, akkor emelt fővel távozz, és lépj a 2. hsz. javaslatára, Google.

2019. febr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kauciót akkor tudod visszakérni, amikor visszaadod a lakáskulcsot a lakással együtt a tulajnak. Ha jól értem az írásodat, az eddig nem történt meg. A fizetési meghagyásról ügyvédet kérdezz, ő küldjön a tulajnak egyet. A lakàs átadása után. Ha már nem ott laksz, miért nem adtad át a lakást? Mi az előzménye a tulaj fenyegetőzésének? Vagy eddig normális viszonyban voltatok, aztán a tulaj hirtelen elkezdett fenyegetőzni? Ki mondta fel a bérleti szerződést és milyen indokkal? Nekem van egy olyan érzésem, hogy itt van valami előzmény, amiről nem beszélsz. Ha nem kapunk teljes képet, nem tudunk érdemben válaszolni. Szerződés mi áll a kaucióról? Mert attól is függ, hogy visszajár vagy sem.
2019. febr. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!