Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közösen kiadott albérletet...

Közösen kiadott albérletet felmondhatja az egyik tulajdonos is?

Figyelt kérdés
Férjemmel kiadtuk a házunkat. A bérlők 3. hónapja nem fizetnek semmit és nem is szándékoznak. Igazából hitelátvállalás lett volna, kaptak egy felújított nagy házat havi 22.000Ft-ért örökbe. Sajnos felmondták a hitelt is miattuk. Arra várnak, hogy majd árverezik egyszer a házat, amit majd olcsón megvesznek és addig úgyse tudom kirakni őket. A férjemmel jelenleg válunk, ő külföldön lakik és nem érdekli ez az egész. Az lenne a kérdésem, hogy egyedül is felmondhatom-e a szerződést, vagy kell a férjem hozzájárulása is? Szeretném kifizetni én a házat, a bérlőket pedig kiköltöztetni. Köszönöm szépen előre is a választ!
2019. márc. 3. 02:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Van-e Szerződéskötésetek az albérlőkkel és a te neved vagy a férjed neve szerepel rajta?

Az albérlők be vannak jelentve az önkormányzatnál?

2019. márc. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki a ház tulajdonosa? (Hivatalosan a tulajdoni lapon?) A bérlők szerepelnek bármilyen módon a hitelszerzõdésen? Milyen hitelről van szó pontisan A bérlökkel van szerződés? Közjegyző nèlkülí vagy közjegyzős? Ha közjegyzős: felmondod a szerződést, küldesz egy fizetési meghagyást a felmondással egy időben, és ügyvéddel együtt irány a bíróság, hogy minél előbb legen egy bírósagi végzés kilakoltatáshoz. Ha közjegyzős, irány a végrehajtó. De tény: nekem a kérdésleírásból nem derül ki, milyen jogcímen laknak ott a bérlők. (A lakcímbejelentés nem jelent jogosultságot lakhatásra.) És nem értem, pontosan milyen közük van jogilag a hitelszerződéshez. Enélkül az információk nélkül nehéz választ adni. Én ügyvédet javasolnék, aki járatos lakhatási jogban.
2019. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy ha nem akarnak kimenni? Dobasd ki őket. Olcsôbb mint az ügyvéd és gyorsabb.
2019. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Albérleti szerződés van, mivel azt akartuk, hogy a közüzemi számlák a nevükön legyenek. A hitelhez semmi közük jogilag. A tulajdonilapon 1/2 részben vagyunk mindketten tulajok a férjemmel. A szerződést ügyvédnél csináltuk és a férjem és én vagyunk rajta, mint bérbeadó. Nincs bejelentve sehova.

2019. márc. 3. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a férjed aláírása. Dobd ki őket mihamarabb!!!
2019. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!