Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csak szerintem zaklatás szint...

Csak szerintem zaklatás szint ez már?

Figyelt kérdés
A tulajdonos havi háromszor jár ide ellenőrizgetni és erről szó sem volt a szerződéskötéskor, hogy akkor majd idejár állandóan. 4 hét egy hónap, ő az első három egymást követő héten jön és csak az utolsón nem, de utána már megint kezdi elsején. Minden tulajdonos ennyiszer jár itt Budapesten? Az előző tulajdonosunk vidéken az elején volt, hogy bejött a konyháig kétszer, de látta, hogy minden egyben van és soha többé nem jött be a lakásba. Itt folyamatosan vendégnek érzem magam a saját pénzből bérelt otthonomban, ami nem mellesleg iszonyatosan túl van árazva. Úgy jár-kel itt, mintha ő lakna itt, mindenhova bemegy kérdés nélkül, levágja a cuccait, ahova gondolja, de ez még semmi, ha valakit érdekel a többi és tudna tanácsot adni, annak privátban leírom. Szerintetek is zaklatás? Többször hangsúlyosan meg lett kérve, hogy ezt fejezze be, mert kellemetlen, de ugyan úgy csinálja tovább, mintha mi se történt volna.

2019. jan. 18. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Le kéne vele ülni, elmagyarázni neki mit is jelent a bérlés. Kezdő még biztos, félti a lakását, de akkor ne adja ki. Ha nem hagyja abba, keressetek mást, ez a magatartás viss maior, szerződés(ha van) tartalmát is figyelmen kívül hagynám. Havi 1 ellenőrzés fizetéskor, ennyi.
2019. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy zaklatás. Havi 1, előre megbeszélve. Zárat mindenképpen cserélj!


El kellene költöznöd, viszont a kaucióval biztosan szívózni fog... Próbálj még egyszer beszélni vele, ha bármi gond lenne, azt a havi látogatáskor is látná. Mondd el, hogy nagyon kellemetlen, fejezze be, vagy szerződésszegés miatt azonnali hatállyal felmondasz.


Viszont neked nem tudom, mi lenne a jó taktika, mert én a kaució nélkül nem mennék sehova - megpróbálnék baráttól segítséget kérni. Felmondás, ha adja a kauciót, akkor egyből átcuccolsz, ha nem, akkor lelaknám. Viszont ezt nem tudod megcsinálni, ha bérelsz egy másik helyet.


És bármennyire is inkorrekt, semmiféle bosszúállás, nem fizetés ne legyen! Ha már ő nem normális, te maradj az.

2019. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell vele beszélni, ne járkáljon be. De szerintem ha így viselkedik, akkor nem érti a dolgokat.

Én is adtam ki lakást, de csak havi 1x mentem a bérért és akkor egyben megtekintettem a lakást. De akkor se mentem be a szobába, csak ha külön behívtak, a konyhából néztem körbe.

2019. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bérbeadóként mondom: nem értem ezt a magatartást. A szerződésetekbe mi van? Én a saját bérlőimmel úgy kötöttem a szerződést, hogy havi egyszer kell beengedniük. Bár nekem jó albérlőim vannak most, abszolút nincs velük gond, így havi egyszer sem megyek. :D fizetést, papírügyeket el tudjuk máshogy intézni. Gyakorlatilag akkor fordultam elő a kiadott lakásban utoljára, amikor szerelőt kellett hívni. Nekem is könnyebb, nem kell így külön időt szánni rá. Normális, rendes bérlőkkel tök jól lehet együtt működni.
2019. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

1* hazamentem melóból és arra értem haza, hogy a főbérlőm ül a budin, mert éppen arra járt és rájött a kellhetnék...

Még aznap zárat cseréltem. Volt is belőle balhé, de ha kifizetek havi 150.000ret, akkor ameddig kifizetem, főleg, hogy erről szerződésünk van, addig ő oda az engedélyem nélkül a lábát nem teszi be... Azóta is bérlem, ez 5 éve volt, azóta se járt ebben a lakásban.

2019. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell cseréletetni a zárat és kész. Nyilván ha kiköltöztök a régi zárat vissza kell tenni / az új zárhoz a kulcsokat odaadni neki, de a fennmaradó időre simán lehet.
2019. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért fizetsz ennyit, hogy nyugodtan tudj élni a lakásban. Ajánld fel neki, hogy nyugodtan jöhet havi 5-6 szor, de akkor csak a felét tudod fizetni. Örömmel látod, de ha nincs tiszteletben tartva a magánszférád annak ennyi az ára. Törvényileg ezért is szabályozzák heti egy alkalomban.

Viccesen azért jegyezd meg, ha

úgy gondolja, hogy ez nem probléma és nem csökkent, akkor adja már oda a saját lakása kulcsát és te is meglátogatod havi 5-6 szor.

2019. jan. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elírtam havi 1 nem heti 1. :)
2019. jan. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!