Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy saját lakás?...

Albérlet vagy saját lakás? Egyedülálló fiatal hogy tud boldogulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


30 éves vagyok és egyre jobban azon gondolkozok, hogy saját lakást kéne venni, mert az albérlet sose lesz az enyém. Havi 80 ezer abba megy bele. Fizetésem nettó 300.

Szülők nem tudnak segíteni. Megtakarításom 4 millió Ft. De mindenhol felmentek a lakás/ház árak. Bács Kiskun megyében nézelődök elsősorban. Érdemes így belevágni egy hitelbe? 13-15 milliót mindenképp felkéne venni. Azt se tudom adnának egyáltalán úgy, hogy nem tudok bevonni fedezetet. Fizum itteni viszonylatban nem annyira gáz szerintem plusz már 6 éve ugyanott dolgozok. Volt már valaki így, hogy egyedül bevállalt egy nagyobb hitelt lakásvásárlásra?


2019. ápr. 18. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Én igaz könnyen vagyok, mert az építőiparban vagyok 10 éve, de inkább vettem egy lerobbant házat 5millióért, 30.000ft fix kamat hitel 10 évre, netto 400 kb a havim, azért írom, kb, mert vállalkozó vagyok és nem fixen havonta keresek, de ha az évi bevételt visszaosztom, így jön ki. Saját kezűleg, illetve ismerősökkel felújítom, a végén lesz egy frankó házikóm.
2019. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Számold ki, a bankok általában szeretni szokták a magasabb önerőt, 30-40% mondjuk, legalábbis vidéken ezt mondják (mi Budapesten vettünk 20% önerővel lakást tavaly, de ezt most ne keverjük ide mi ketten vagyunk ugye, meg azért a banknak kisebb kockázat egy budapesti, belvárosi kerületben lakást hitelezni, aminek az értéke azóta is már jelentősen növekedett). Számold ki, hogy a 4 millió önerővel meg a havi mondjuk 80 ezres törlesztővel kb mi lenne az, ami belefér, és hajrá!

A felújítás nem rossz ötlet, de ebben az esetben érdemes úgy venni, hogy azért addig se az utcán kelljen sátoroznod, viszont a felújítás költségei (szakemberek, alapanyag, stb) annyival nem változik Budapesten kívül, így bátran állíthatom, hogy egy lepukkant lakhatatlan házat felújítani belekerül vagy 10-15 misibe, ha igazán jól akarod csinálni (tetőszerkezet cseréje/felújítása, áram, vízvezeték esetleg gázcsövek cseréje, nyílászárók, stbstbstb), szóval a te helyzetedben ezt úgy érzem, kicsit merész lenne megkockáztatni, hiába, hogy most olcsóbbnak tűnik a dolog (hacsak nem vagy te is építőiparban járatos, mint az első válaszoló).


Az albérlet nem is csak az, hogy sose lesz a tied, hanem egy állandó bizonytalanság, idővel változni fog a bérleti díj is, esetleg a tulajdonos akarja majd használni valamire (nagykorú gyerekének odaadni, eladni mert kell a pénz, akármi), szóval emiatt érzem én azt, hogy érdemes belőle kilépni egy saját ingatlanba, ahol te vagy a főnök bármi van is.

2019. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felujitas felejtos teljesen mostanaban, nem kapsz megbizhato mestert hacsak nincs sok ismerosod a szakmaban.


En a helyedben eloszor fontolora vennem a koltozest BP-re, esetleg kulfoldre, most meg mobilisebb vagy 30-asan, egyedulallokent, valoszinuleg tudnad novelni a kereseted.

2019. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Külföldön meg lehet ám zakanni a barátok hiányától. Albérlet hosszú távon csapda. Azért dolgozol, hogy más tulajdonának fenntartását fizesd.
2019. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

"Külföldön meg lehet ám zakanni a barátok hiányától."


Aki nem talal baratokat kulfoldon, az eletkeptelen.


"Albérlet hosszú távon csapda. Azért dolgozol, hogy más tulajdonának fenntartását fizesd."


Senki sem allitja, hogy hosszutavon az alberlet a nyero. Csak meggondolando, hogy 30 evesen akarja lelancolni magat adossaggal videken.

2019. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Londonban pillanatok alatt találtam életreszóló barátokat, vannak köztük olaszok, portugálok, de még kubai és bermudai is, az utolsónál már voltam is meghívásban látogatóba 1 hónapot...

Ha meg eleget keresel és ahhoz igazítod az albi árfekvését, akkor nem vészes.

2019. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasznos és tanulságos a felvetett kérdés. A meglátásod jó, mostanság valóban megszaladtak az ingatlanárak.


Rövid távon az albérlet jó választás, mert nincs lekötelezve az ember. Hosszabb távon viszont érdemes sajátban gondolkozni, úgy hogy a munkahely is közel legyen. Ez persze saját döntés.


Ez persze függ attól is, hol dolgozol. Ha a munkahely biztos, akkor érdemes a közelben saját lakásra beruházni. Összességében neked kell tudnod, hogy tervezed a jövődet és hol kívánsz letelepedni hosszabb távra.

2019. ápr. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!