Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire fair, hogy a klimát...

Mennyire fair, hogy a klimát nekem kell kifizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Első albérletem lesz és a tulaj úgy ment bele a klimába, hogy vagy én kifizetem vagy nem lesz, mert neki "nem érdeke". Le se lakhatom és a klimát az ő nevére kell számlázni (úgy hogy én fizetem).


belementem mert az albérlet kell, megdögleni meg nem akarok a melegben. Beletörődtem, kifizetem..csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.


2019. máj. 28. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

A tulajnak abban az esetben igaza van, hogy ha neki nem érdeke és anélkül is ugyanolyan könnyen kiadja a lakást, akkor mondhat nemet.

Abba, hogy én kifizetem, csak úgy mennék bele, hogy ha elköltözöm, leszerelem és viszem magammal. Persze ilyenkor köteles vagy a bontott részt visszaállítani a klíma előtti állapotra.

Akkor hagynám ott, ha legalább egy részét kifizeti, hiszen ha kell neki, ha nem a lakás értékét növeli.

2019. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A fönököm is ugyan ezt mondta akinek van saját bérbadott ingatlanja. Kicsit furának tartom ezt a hozzáállást. Semmilyen szempontból nem értem meg. de elfogadni eltudom.:)
2019. máj. 28. 13:56
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Az 1-es mindent leírt.

Ezt meg nem értem:

" klimát az ő nevére kell számlázni (úgy hogy én fizetem)."

Ilyen nincs, küldd el a francba, de tényleg!

Mondd meg, hogy neked kell a számla, mert amikor mész, viszed magaddal!

Miért nem vettél egy mobil klímát?

Most minden albit felszerelsz klímával, ahova a sors repít?

2019. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Ezen minek problémázol? Mobilklíma.
2019. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
a mobilklimával az a baj, hogy hangos. hangos és össze se hasonlítható a klíma teljesítményével.
2019. máj. 28. 14:07
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindegyik hangos, bár kétségtelen, hogy van egy susogása, de a füled pillanatok alatt úgy megszokja, hogy észre sem veszed.

Nem tudom mekkora helyiséget akarsz hűteni, de nekünk a nyaraló 20m2-es szobáját tökéletesen lehűti, hidegebb nem is kell.

Albérletbe ez az ideális megoldás, nem a klíma szerelgetés.

2019. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
ha szabad kérdeznem melyiket vetted? illetve ahhoz is kell szerelő hogy a csövet kivezesse, nem?
2019. máj. 28. 14:47
 8/22 anonim ***** válasza:
36%

Vegyél inkább a Mömaxban ilyen kis hordozható archűsítő klímát, akár 2-3-mat, 5000 Ft/db. Az a tied, nem lesz vita.:)

Különben ahogy nézem, idén nem lesz klímamuszájos nyár szerencsére!!:)

2019. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen fair. Pontosan ugyanaz a helyzet, mintha kitalálnád, hogy te az egész lakást magentaszínűre fested, aztán mielőtt kiköltözöl, visszafested normálisra. A saját igényeidet elégíted ki vele, a tulajnak nem érdeke, hogy magentaszínű legyen minden és simán ki tudja adni valaki olyannak, akinek normális ízlése van.

A klíma ma nálunk még luxuscikknek számít, nem alap dolog albérletben, ha olyan lakást veszel ki, ahol nincs, akkor magadnak kell megteremtened, a tulajnak ahhoz semmi köze. Magyarán nem kényszerítheted rá, hogy kifizessen valamit, ami neki nem kell. Nem is értem a logikádat, lehet hogy gyakorlatban növeled a lakás értékét, de lehet a te értékedet is növelné ha szép göndörre dauerolnánk a hajad, mégsem örülnél, ha lefognánk és megcsinálnánk, aztán még ki is fizethetnéd :D

2019. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Annak az lenne a módja hogy klíma árát lelekod . Magaddal nem viheted macerás és pénzbe kerül.
2019. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!