Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az emberek hogy tudják kifizet...

Az emberek hogy tudják kifizetni az albérletet?

Figyelt kérdés

80-100 ezret vagy akar tobbet. Plusz rezsi, kaja..

Borzasztoan soknak tartom a berleti dijat. A párommal most keszulunk osszekoltozni es meg vagyok ijedve, de mar muszaj, mert a szuleinel lakunk....

Nektek mi a velemenyetek az arakrol? Fiatal parokat kerdezek inkabb, ti hogyan kezdtetek el? Nehez ezt kifizetni? Ugy ertem, szenvedtetek hianyt valamiben amikor osszekoltoztetek?

Elore koszi!! ;)


2018. jan. 29. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az összbevételetek? Ettől függ minden.

Ha ketten együtt kaptok 400-at havonta, és még gyerek sincs, akkor a 100-at nevetve kipengetitek.

Ha egyiktek kap 150-et, a másik meg munkanélküli, úgy kínos.

2018. jan. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont így. Nekünk az összes bevételünk az első hónapokban most 150-200e között lesz, mert párom vidéken dolgozik, és még nincs állása a fővárosban. Nekem van fix jövedelmem. Emellett úgy 4-5 hónapra való tartalékot felhalmoztunk a biztonság kedvéért.


Amúgy nézőpont kérdése. Én is soknak tartom, mert ennek a felét törlesztőre fordíthatnánk, ha lenne önerőnk, és akkor előbb-utóbb sajátom lesz. Ha azt vesszük viszont, hogy egy párnak a jövedelme ideális esetben azért eléri a 3-400e-t, akkor annyira már nem is elrugaszkodott (a nyugati bérleti díjakhoz képest). Nyilván a tulajok annyi sápot vesznek le, ami megéri nekik a rizikót, és persze a bérlők még hajlandóak kifizetni.

2018. jan. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak 100 ezres albérletek vannak, lehet csak szobát bérelni, vagy nem kell Budapesten lakni, lehet ingázni, ahogy millióan teszik. Ma már a cégek fizetik a beutazást.

Esetleg lehet 5-6 millióért venni (hitelre) az agglomerációban Kádár-kockát és albi helyett azt törleszteni.

2018. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Úgy tudják kifizetni, hogy muszáj.

Én anno 4 évvel ezelőtt nettó 150 ezer forintos fizetéssel helyezkedtem el Budapest vonzáskörzetében. Ugyanitt találtam baráti áron egy albérletet 50+rezsiért (rezsivel 90-100 körül jött ki mindig). Szerencsére unokatesóm is éppen lakhatást keresett, így feleztünk és sosem volt gond a költséggel. Egy lakástakarékot is fizettem mellette, meg olykor még egy kicsit félre is tudtam tenni.

Aztán ahogy az idő ment, a fizetésem nőtt, megismertem a páromat, unokatesóm elköltözött, a párom hozzám és a költségek továbbra is feleződtek.

3 évnyi albérletezés után összejött az önerőnk fele-fele arányban egy saját lakásra és fél éve vettünk is egyet. Most ennek a bútorozása visz el hónapról hónapra egy csomó pénzt, de ez van.

Egyszerűen át kell állni arra, hogy vannak fix kiadások, amire minden hónapban rendelkezésre kell állnia az adott összegnek. Ilyen a lakhatás rezsivel és a lakástakarékok. A többi majd valahogy lesz. (Engem sokszor támogattak a szüleim kajával pl.)

Mostmár azért elég jó helyzetben vagyunk, mert kettőnk havi bevétele meghaladja a nettó 600 ezer forintot. Ebből a havi fix kiadásaink jelenleg 190 ezret emésztenek fel (amiben benne van 4 lakástakarék).

A kezdet iszonyat nehéz volt és sokszor átgondoltam az életemet, hogy valóban érdemes volt-e ilyen fizetésért ilyen messzire költöznöm a családomtól, de az élet hál' istennek igazolt.

2018. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Igeny kerdese, ha sok a 100 ezer lehet falun lakni ahol 30-ert kertes hazat is kapsz.

Vagy keress munkahelyet ami fizeti az ingazas/alberlet jelentos reszet.

2018. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekunk a havi bevetelunk 320 ezer, es győriek vagyunk.
2018. jan. 30. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

100 a lakbér, mondjuk 40 a rezsi, 60 a kaja.

Marad 120 ezretek megtakarítani, ruházkodni, szórakozni.

2018. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi amikor először összeköltöztünk együtt laktunk másokkal. Saját háló és közös ház. Fejenként 10 re jött ki az albi és 5 re a rezsi. Ez szegeden volt és 2010 körül, úgyhogy az árak azóta felszöktek, de ez a koncepció még mindig működik.


A másik két dolog az hogy

1 keress többet

2 add fel/csökkentsd a pazarlást, luxust.

2018. febr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is először albiba költöztünk össze a párommal. Akkor még mindketten diákmunkákból éltünk, abból fizettük az albit, kaját, mindent. Aztán lett jobb munka, gyűjtöttünk (lakástakarék!), lett önerő hitelhez.
2018. febr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olcsónak nem olcsó, de 2 ember normális fizetéssel azért ki tudja pengetni.


Én egyedül 350 körül keresek, ha saját albérletem lenne rezsivel, akkor is olyan 100 ezrem maradna minden hónapban mint megtakarítás. Ha lenne párom, akkor már lenne kivel felezni a költségeket és nem is lenne olyan vészes.

2018. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!