Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdv! Egyedülállóként szeretnék...

Üdv! Egyedülállóként szeretnék albérletet kivenni, de semmi tapasztalatom a témában. Ellátnátok pár jó tanáccsal, tippel, trükkel, hogy mire érdemes figyelni és mi az egésznek a folyamata?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok fix jövedelemmel és elegendő spórolt pénzel az önállósodáshoz, szeretnék Kecskemétre költözni vidékről, de nem igazán tudok senkitől segítséget kérni a témában.
2019. jún. 1. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyen szerződés, papír nélkül ne adj pénzt senkinek, kerüld a kamu ingatlanosokat, és ami "túl szép, hogy igaz legyen" az 99%ban tényleg nem igaz.
2019. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Böngészed a hirdetéseket. Ha találsz egy számodra megfelelőt, akkot felhívod a jelzett számot. Lehet, hogy magánszemély, lehet, hogy ingatlanos veszi fel, én jobban preferálom, ha közvetlenül a magánszemélyjel tudok beszélni, mert vannak ketyós tulajok, és ez nem fog lejönni, ha az ingatlanossal találkozol. Én egyszer pl. voltam egy albérletben, ahol egy ingatlanos vezetett körbe, aki tök korrekt volt, aztán kiderült, hogy egy barátom is járt abban a házban körültekinteni és őt már a tulaj fogadta és olyan kérdéseket tett fel neki a nő, hogy hord-e tangát, mert ha k*rvás bugyit visel, akkor nem jöhet. Az ilyenek eszementek, nem érdemes velük kezdeni, mert megkeserítik az életedet.

Vakon nem nagyon tudod majd kivenni az ingatlant, muszáj elmenned Kecskemétre és egy vagy egy pár napot erre szánnod. Mivel a tulajok többsége délután, munka után ér rá, ezért érdemes előtte megnézned a térképen, hogy hogyan juthatsz el A-ból B-be, mert sok idő elmehet a bolyongással és most kis idő alatt sok helyre mész el és a késés senkinél sem jó pont. Hiába beszéltél a tulajjal korábban, érdemes a látogatás előtt egy nappal felhívni, hogy akkor tényleg ráér-e, mert sokan hajlamosak elfelejteni, kiadják addig stb.

Érdemes tájékozódni albérlet kivétel előtt, hogy mennyire népszerű és felkapott a város, vagy akár direktbe megkérdezni a tulajt, hogy vár-e potenciális albérlőket a közeljövőben, mert pl. Budapesten nem teheted meg, hogy vársz, ha tetszik a hely, akkor azonnal le kell tenni az asztalra a foglalót/kauciót, mert elviszik az orrod elől. Kecskeméten nem tudom mi a helyzet, de ha valamelyik lakásba tényleg beleszeretsz akkor azt javaslom, hogy tedd le a foglalót azonnal. A többi tulajt felhívod és lemondod. Rákérdezhetsz a számlákra, kikérheted a régi számlákat, megbeszélhetitek a feltételeket.

Ha letetted a kauciót, semmiképpen ne hagyd, hogy a pénz átadásának ne legyen irásos nyoma. Megkötitek a szerződést, amibe benne foglaltatik a kaució mértéke. Én azt javaslom, hogy mutasd meg a személyidet a tulajdonosnak és utána cserébe te is kérd el az övét, a személyit amúgy is elő kell venni, mert a szerződésben ott lesz a személyiszám. Nézd meg, hogy a közüzemi számlán, amit elkértél, hogy annak a személynek van-e a neve, aki a személyin is szerepel. A szerződésékre mintát találsz a neten. Néha közjegyző jelenlétében kötik a szerződést. A szerződés két példányos, egy a tiéd, egy a tulajdonosé. De ha nincs szerződés egyelőre, akkor is nyilatkozatot kell tegyél, hogy odaadtad a kauciót, amit a tulajdonos is aláír.

Szerencsés esetben a lakás tisztán vár téged és nem az előző lakók piszkát kell felnyalnod. Érdemes a tulajdonossal megbeszélned, hogy meghibásodás esetén, illetve ha felszereltségben hiányos az albérlet, akkor ki és milyen részben állja a költségeket. Mindennek, aminek a pénzhez van köze, kerüljön rögzítésre írásban.

2019. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Második nagyon hasznos volt. Kecskemét nem idegen számomra, négy éve ott dolgozom, csak most 30km-re lakom vidéken a szüleimmel, ezért szeretnék a városba költözni.

Ha valaki még tud valamit hozzátenni, ne tartsa magában.

2019. jún. 1. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit :) annyit még hozzáteszek, hogy tényleg hangsúlyozom, hogy a személyit el kell kérni és azonosítani, hogy tényleg ő-e a tulajdonos. Tulajdonlapot nem biztos, hogy tartogat otthon, ezért marad az, hogy a villanyszámlához hasonlítod a személyin szereplő nevet. Sokan pórul jártak már így. Ugyanis vannak olyan jómadarak, akik abból élnek, hogy kiveszik más tulajdonát, majd meghirdetik más lakását a neten, azt hazudva, hogy az övék és szépen összecsődítik a népet, egytől egyig mindenkinek megígérik, hogy kivehetik, beszippantják 3-4 embertől a 2 havi kauciót+1 havi lakbért, egy nap alatt keresnek így egy hétszámjegyű összeget, majd eltűnnek, mint szürke szamár a ködben.
2019. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre figyelek. Bár én úgy gondoltam, hogy csak közjegyző vagy ügyvéd jelenlétében adok át pénzt az általa megírt szerződéssel a kezemben. Inkább vállalom egyszer ezt a plusz kiadást, mint a későbbiekben vitás helyzet alakuljon ki.
2019. jún. 1. 20:48
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Ha olyan lakást nézek meg, amit ingatlanos hirdet, akkor ott lesz a tulaj is, vagy az ingatlanos mutatja meg? Csak mert szerintem fontos szempont a tulaj személye is.

2019. jún. 2. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább magánszemélytől vedd ki, az ingatlanosok a csillagot is lehazudják az égről... keress facebook csoportokat, ahol kecskeméti albikat hirdetnek. Igy a tulajt is le tudod csekkolni, ha te raksz fel kérést, többen megkeresnek.
2019. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod lesz, ha közjegyzőzől, mert nem biztos, hogy ráér azon a nap, amikor ott vagy Pesten. SEmmit nem jelent, hogy találsz a neten lakásokat, mire feljutsz Pestre, addigra kiadják, tapasztalat. Szerintem jobb lenne, ha fixen felmennél Pestre pár napra és lenne időd megnézni a lakásokat. Nem biztos, hogy foglalónak elkérik a teljes havit, vagyis ha lefoglalod 20-án, hogy 1-jén költözöl, lehet, pár tízezrest fog kérni. Legalábbis én 30-at adtam.
2019. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!