Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kérjem meg a lakótársam...

Hogyan kérjem meg a lakótársamat, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Igazából egy elég haklis lány vagyok, és nem bírom ezt az állapotot, hogy csak élünk egymás mellett, mert így semmit se lehet megbeszélni, többek között.


Én rontottam el a dolgot, mert egyszer összevesztem vele azon, hogy miért nem tud kicsit csendesebben csörömpölni a konyhában, mert még nappal is olyan az egész, mintha folyton mérges lenne, minden koppan-csattan.


Azóta néha-néha beszéltünk, meg alapvetően kedves is lenne, de én tényleg nagyon kevés embert viselek el, még kevesebbel tudok együtt lakni. Ő meg az a típus, akivel sosem tudnék jól kijönni, sokkal idősebb nálam, idegesít, h nekem alig van szabadidőm egyetem meg munka mellett, ő meg céget akar alapítani, így szinte semmi dolga, nem nagyon dolgozik, csak alibi melója van, meg egy rakás örökölt pénze. Amíg dolgozott, minden hónapban egy hét betegszabin volt, rájött, hogy nem bírja a stresszt. Most komolyan sajnálnom kéne? A rezsi miatt se igazán oké, h én meg a másik lakótársunk sokkal kevesebbet vagyunk itthon, mint ő.


Nem akartam, hogy idejöjjön, az első beszélgetésünk alapján se volt szimpatikus, nekem fura ez a nő nagyon, de nem volt időm mást keresni. Szóval az első perctől esélytelen volt, hogy megkedveljem. Így viszont egy légtérben tartózkodni is kínszenvedés vele. Ránézésre totál szét van csúszva, teljesen bizonytalan, mintha félne tőlem, pedig fiatalabb vagyok. És így én is feszélyezett vagyok mellette.


Elköltözni nem tudok, mert a nagybátyámé a lakás, így félárat fizetek a szobáért, máshol nem tudnék egyedül lakni egy szobában. Azt mondta azzal lakok, akivel szeretnék, ebbe nem szól bele, de ne legyen üresjárat 2 lakó közt. 60 napos felmondással könnyű embert találni mondjuk. Pláne így, hogy jön az új tanév, örülnék, ha diákkal lakhatnék.


De ilyen indokkal nem lehet elküldeni valakit, hogy nem kedvelem. Meg ebből neki semmi nem esik le, mert alapvetően normálisan viselkedek vele. Hazudjak?



2019. jún. 5. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha van szerződésetek akkor mondd meg, hogy felbontod és ennyi-vagy-annyi napja van kiköltözni (gondolom ezt szerződésben rögzítettétek). A felmondást nem kell indokolni. Ha kérdezi, hogy miért akkor lehetsz őszinte vagy mondhatod, hogy egy évfolyamtársaddal szeretnél lakni.


Remélem fizettetek adót utána, mert esetleg felnyom a NAV-nál.


Abból amit leírtál csodálom amúgy hogy bárki megmarad melletted, az ilyen mérgező emberektől menekülni kell.

2019. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Hallgasd sokszor Kasza Tibi - költözz el című számát jó hangosan
2019. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: mindenkit irritálnak bizonyos emberek, ennek a nőnek az egész hozzáállása mindenhez zavar, mert teljesen más rugóra jár az agya. Ő is biztosan tudja, hogy ez egy mérgező kapcsolat és lerí rólam, hogy nem kedvelem, de azért akarom elküldeni, mert nem akarom többet bántani. Nekem is rossz, hogy nem tudom kedvelni. De ezen nem tudok változtatni. Elég mazochistának tartom, hogy nem akar elköltözni, pedig már 3 hónapja nem jó a helyzet. Őszinte leszek, én sem értem, hogy minek akar még itt lenni.


Engem egy albiból kiultáltak anno amiatt, mert nem akartam az ott levő két lánnyal beszélgetni, ők meg elvárták volna. Ilyesmit nem lehet elvárni, oda azért mentem, mert olcsó volt, de a lányokkal nem nagyon lett volna téma, meg rengeteget kellett tanuljak. 8-10 évvel idősebbek voltak ők is nálam. 3 hónap után el kellett mennem, mert passzív agresszívak voltak egy idő után. Semmit nem csináltam, csak nem volt kedvem velük barátkozni ők meg megsértődtek.


Én a mostani lakótársammal sem szerettem volna barátkozni, mert ez nem kötelező dolog szerintem. De nagyon erőltette a dolgot, hogy beszéljünk minden nap és sajnos nagyon belefáradtam egy idő után. Ki ne fáradna bele abba, ha minden nap olyasvalakivel kellene beszélnie, akivel nem akar? Semmi másból nem álltak a beszélgetéseink csak abból, hogy panaszkodtunk egymásnak. Rájöttem, hogy nekem erre semmi szükségem, így azóta nem beszélgetünk. Csak ez így elég gáz helyzet, hogy előtte meg minden nap egymásnak nyavalyogtunk. XD

2019. jún. 5. 10:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szegény lakótársad...
2019. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Bszd meg,téged kellene onnan kibszni,nem a másikat.Süt rólad az irigység,de ezt be is vallod.Ha lemégy az utcára,akkor mindenki menjen haza,mert jött a madám?Neked egy remete lakban kellene tengődnöd.Ilyen nehéz természettel még neked kellene örülnöd,hogy megtűrnek a közelükben egyesek és még kétszínű is vagy,mert hátba is támadnád.

Addig jó,még élvezed a nagybácsi kegyeit.Isten mentsen meg mindenkitattól,hogy te egy cégnél kapj egy melóstól magasabb beosztást,mert akkor ott a kezed alatt lévőket kiirtod,vagy ők vernek meg.

A későbbi családi életedben viszont elég sanyarú sorsot jósolnék a veled élőknek.

Nehéz természetű vagy.Ha nem változtatsz rajta,akkor még sok bajod lesz,de másoknak is.

2019. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Ekkora egy ... nem is tudom mit, kimoderálnak. De azért adok egy tanácsot, nem tudom miért: kérd meg nagybátyádat, hogy ő tegye ki valamilyen ürüggyel, elvégre az övé a lakás.
2019. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:


1: Nincs mire irigynek lennem vele kapcsolatban. És semmi szégyellnivalót nem látok abban, hogy bizonyos emberek nem tudnak kijönni egymással. Mi nem vagyunk összeférhetőek. Ez van.


2: Miből gondolod, hogy én valaha vezető akarok lenni? Cukrika, nekem sosem voltak ilyen ambícióim, és nem is lesznek. És még cégnél sem fogok dolgozni, na ehhez mit szólsz? :P


3: Ha te 100-ból 100 emberrel jól kijössz, és te csak azért azt gondolod, hogy a családom nem viselne el, illetve most sem visel el, mert én ezzel a nővel nem akarok tovább együtt lakni, borzalmasan előítéletes vagy. Ez csak annyit árul el rólam, hogy egyszerűen nem bírom a csajt, és nem akarom vele folytatni. Rászolgált arra, hogy ne kedveljem. Csak szívta az energiáim, és most, hogy nem vagyunk beszélőviszonyban, legalább nem panaszkodik nekem. De ennek a viszonynak akkor sincs értelme a továbbiakban.

2019. jún. 5. 15:21
 8/12 A kérdező kommentje:

Vagyis előbbi kommentem az 5-ösnek szólt.


6-os: Nem kell tanácsot adni, közben közölni velem, hogy nem vagy hajlandó minősíteni, mert kimoderálnak. XD Nem kell tanácsot adni senkinek, aki unszimpi neked, mert meglettem volna a komment nélkül is.

2019. jún. 5. 15:23
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Vártam a reakciót.Adja isten,hogy ne akarj vezető lenni.A cím alatti 3.bekezdésben csak az irigység van.

Szóval miért szeretnéd megmagyarázni még tények alapján?

Itt sem vagy egy egyenes ember,hát még mással.

2019. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Össze-vissza beszélsz. XD Mi az, hogy nem vagyok egyenes ember? Ezt most miből szűrted le? Engem nem érdekel, hogy cége lesz, azt mondta semmi garancia, hogy működni fog, csak azért elég zavaró tud lenni, hogy előadta pl., hogy több, mint 10 millió Ft örökölt pénze van, de ez sajnos nem elég arra, hogy a cégalapítás mellett lakást is vegyen magának. Elpanaszolta, hogy mennyi papírmunkával jár ez az egész és hogy biztos nem fog ezzel 10 évnél többet foglalkozni, mert más vágyai vannak. Ezzel semmi baj nem lenne, de folyton ilyenek miatt panaszkodik. Fel se fogja mekkora tutiban van, de ez neki nem elég. És folyton beteg, mert nem bírja a stresszt. Mindenki másképp viseli, de azért az ő élete megközelítőleg sem olyan nehéz, hogy emiatt folyton beteg legyen (elég pénze van, nincsenek gyerekei, nem is akar, szóval anyagi gondjai nem lesznek, a legnagyobb probléma az életében jelen pillanatban, hogy szingli), szóval ez elég komoly pszichés probléma, jár is pszichológushoz. Dícsérem benne, hogy szakemberhez fordul segítségért, de azért vannak gondok elég rendesen. Attól még, hogy valaki képes vezetővé válni, nem biztos, hogy egészen normális ember. Mert neki tényleg vannak gondjai, ezt bárki meg tudja ítélni, miután egy párszor elbeszélget vele. Úgyhogy én remélem, hogy megoldja őket valahogy, mert nem normális látszólag mindenféle nehézség nélkül ennyit betegeskedni.
2019. jún. 5. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!