Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a teendő, ha a hónapból...

Mi a teendő, ha a hónapból csak 14 napot töltöttem az albérletben? A lakotarsamat kotelezhetem, hogy kevesebb összeget fizessek a rezsibe?

Figyelt kérdés

Elutaztam es csak a honap veget töltöttem az albérletben.


Jogilag jogosan kérhetem a teljes összegtől az elallast? A bérleti díjat egyértelmű,hogy teljesen kifizetem.


Csak ezt a rezsi dolgot nem erzem ugy,hogy egy az egyben ilyenkor is állnom kellene.


Koszonom a segítő valaszokat!



2018. jún. 17. 21:45
 1/9 anonim válasza:
100%

Persze és aki közelebb alszik télen a radiátorhoz az is többet fizet a rezsibe.

Ha úgy állapodtatok meg, hogy fele-fele arányban fizetitek akkor úgy korrekt ha kifizeted.


Meg amúgy is, hogy gondoltad ezt?: "Jogilag jogosan kérhetem a teljes összegtől az elallast?"

14 napot ott töltöttél, használtad gondolom a vizet, villanyt, gázt, internet stb, mégis milyen jogon állnál el a teljes összegtől?

Esetleg ha a lakótársad belemegy akkor, egyharmad-kétharmad arányban fizessétek ha ő egész hónapban ott volt. De akkor innentől kezdve napra pontosan nézzétek ki mennyi időt töltött ott, és aszerint fizessétek.

2018. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dave092 ***** válasza:
100%
Hú hát ha csak nem rendelkeztetek erről a kérdésről szerződésben korábban, szerintem nem. Ez inkább erkölcsi norma lenne szerintem a lakótárs részéről, hogy kompenzálásként kb-ra megegyeztek valamiben. Viszont ilyen átalányban fizetett nyári fűtés költség (tudod, hogy télen ne kelljen olyan sokat fizetni pl. távfűtés esetében), havi közös költség, net stb. ezek mind mind felezendő témák maradnak továbbra is. Max amit kifogásolni lehetne a fogyasztás miatt az a villany és a víz, viszont ezek szerintem annyira nem mérvadók, hogy megérje ezen marakodni. (pláne ha átalányt fizettek ugye :))
2018. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Na ez meg a másik, hogy ha csak nem 0-24-ben folyatta a vizet a lakótárs, miközben minden villany és fogyasztó folyamatosan ment, akkor maximum párezer forintról van szó. Ennyivel meg nem éri meg fillérb...odni, mert csak a jó viszony megy rá.
2018. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
A lakótársad a szokásosat fogyasztotta, tehát ő fizessen annyit, amennyit szokott. És akkor a tied így kevesebb.
2018. jún. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, latom köztetek is megoszlanak a vélemények erről.
2018. jún. 18. 05:29
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

A rezsinek a negyedét kellene fizetned, a lakótársadnak a háromnegyedét, ha igazságosak akartok lenni.

Mondjuk én nem szarakodnék, hanem fizetném a felét, ahogy a szerződésben aláírtam, de ez én vagyok.

2018. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A lakótársad pedig majd tanúkkal igazolja, hogy kevesebbet tartózkodott az ingatlanban 30 nap alatt, mint te 14 nap alatt.

Csak egy bajod van, hogy a szar nem ehető...

Szerintem a hűtőben is grammozd ki, ki mennyi kaját hűtött, és így oszd el. Kamerázzad, ki mekkorákat szart, és hányszor húzta le, és a vízdíjba számold bele.

Az internetet is nézzed, a router melyik eszközre hány GB-t küldött, mert "kopik a vezeték / használódik a wifi".

Mérd ki a cipősszekrányt, ruhásszekrényt is, hogy ki mekkora tárfogatot használ belőle, súlyozzátok ezzel is a költség megosztást.


Az ilyenek szokták társasházban azt is felvetni, hogy a lift karbantartását az emelet számának arányában fizessék a lakók (jellemzően ő a földszinten lakik).



Aki ennyire nem nagyvonalú, annak ez előbb-utóbb visszaüt.

2018. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

"A lakotarsamat kotelezhetem, hogy"

Sem a főnöke, sem senkije nem vagy, nem kötelezheted semmire!

2018. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég szarrágó dolog 2 hét miatt vitatkozni.


Egyrészt nyári hónap van, azért ilyenkor nem 100 ezres fűtésszámlák szoktak lenni. Másrészt az 1-2 fő fogyasztása között nincs nagy eltérés. Gondolom csomó dolog, gáz, villany, egyebek, közös költség amúgy is fizetendő, akár átalányosan.


Ez tényleg olyan dolog, hogy ennyi erővel számold ki, ki vesz több levegőt, ki mekkorát szarik, ki hányszor hugyozik, ki hányszor mikrózik, ki mennyit internetezik, ki TV-zik többet.


Illetve én fordítanék a kérdésen. Ki kérte, hogy menj el 2 hétre? Elvégre pont azért laknak együtt emberek, hogy feleződjön a költségük. Így nézve ő is számíthatna rád ebben.


Az ilyen rezsi számolgatásnak maximum akkor van értelme, ha mondjuk X hónapig nem vagy és életvitelszerűen egyedül lakik a másik.

2018. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!