Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt elhiszi nekem a NAV?

Ezt elhiszi nekem a NAV?

Figyelt kérdés

Van egy kis lakásom..és kiadom albérlöknek..akik a barátaim.

Én nem lakom ott..

Mivel a barátaim nem kértem tölük magas bérleti dijat..50000Ft+rezsi

A szándékom az hogy bejelentem a navhoz...mert nyugodtan szeretnék aludni..de...mivel olyan magasak az árak..elhiszik hogy csak ennyiért adom ki?


2019. jún. 21. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyen olcsón adod ki, tegyél még rá 15%-ot, az adó mértékét és akkor már 57500.

Még az 50-ből adóznál?

Egyébként nem nagyon foglalkoznak az összeggel, mivel bizonyíthatatlan.

2019. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem biztos, hogy elhiszik, de ha lepapíroztok mindent, írtok magatoknak egy szerződést, nyugtával igazolod a bérleti díj átvételét, akkor utólag sem tud belekötni semmibe. Nem kell ezt túlizgulni szerintem.
2019. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Lehetnének szívességi lakáshasználók is, ott lakás fejében rendbentartják, fizetik a rezsit, mást nem. Azt, hogy neked a párna alá becsúsztatnak havonta 50 lepedőt,azt meg senkinek nem kell tudni.
2019. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát nyilván írtok róla szerződést, azt be tudod mutatni az ellenőrzéskor.

Különben az adóalapot rengeteg dolog csökkenti, pl. az amortizáció (vételár 2%-a), szóval jó eséllyel kijöhet az adómentesre.

2019. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ha megtudnád, hogy az egyes állami lakásokat mennyiért bérlik egyes "párthoz köthető" személyek, akkor el sem hinnéd...
2019. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Legyen szerződésed, és akkor a nav kénytelen elhinni. Üzletben nincs barátság. Mindenképp írjatok szerződést, nehogy megszívd. Nehogy csak addig légy barát, amíg olcsón megkapják a lakást. Nehogy a rezsit elfelejtsék kifizetni, és egyéb kellemetlenségeid legyenek...
2019. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm..

Természetesen irok szerzödést.."az ördög nem alszik"...legyen nyoma.

2019. jún. 21. 13:32
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen barátokra nem lenne szükségem.

Majd 10 év múlva amikor a báratság már a múlté, akkor majd számolgatsz hogy mennyit buktál...

2019. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8: Nem tudjuk, milyen lakásról van szó és 65000 helyett kapják-e ennyiért, vagy 165 000 helyett. Maximum felezni szokták a piaci árat baráti alapon.
2019. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez egy 44nm lakás..és a xv.kerületben van.

Én egyáltalán NEM akartam kérni semmit...(lehet fura a mai világban)hisz 1 évröl lenne szó..és mint irtam a barátaim...Aztán mégis elfogadtam szóban az összeget...legalább vigyáznak rá.

2019. jún. 21. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!