Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most vagy ősszel érdemesebb...

Most vagy ősszel érdemesebb budapesti albérletet keresni?

Figyelt kérdés

Mostanában, de valószínűleg csak augusztusban fogok munkába állni a fővárosban, és az merült fel bennem, mikor járok jobban az albérletkereséssel: felvételi eredményhirdetés előtt, vagy már a tanévkezdés után? Utóbbi is megoldható, mármint van hol laknom addig.

Magamtól arra tippelnék, hogy a ponthatár-húzás után fognak még inkább az egekbe menni az árak, és jobban járnék akár a tartalékomhoz hozzányúlva, első fizetés előtt költözéssel, de kaptam ellenkező véleményt is a családból (hogy majd szeptember-október fele keressek inkább). Ha van erről tapasztalatotok, örömmel olvasnám.



2019. júl. 3. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Most...már most is késő.
2019. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amikor szükséged van rá... Folyamatos a kereslet. Mikor elmegy egy bérlő a lakásomból előre rettegek hirdetés feladás után 5 perccel ég a vonal... Külön simkártyát kell hozzá vegyek mindig.
2019. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az egyetemisták egy része elment - üres a szoba vagy lakás.

Eredményhirdetés után, tanévkezdés előtt - jönnek az érdeklődők és emelkednek az árak a nagy kereslet miatt.

Tehát - minél előbb.

2019. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ráér szeptemberben bőven, pláne úgy, hogy van hol laknod. Ha van hol laknod, nem is értem, miért akarsz albérletbe menni. Az albérlet tipikusan kényszermegoldás, főleg vidékieknek. Mert azt ugye tudod, hogy rendszeresen dolgoznod kell, ha azt fenn akarod tartani.
2019. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsónak: mondjuk azért, mert 25 évesen, egyetemet befejezve lassan itt az ideje önálló életet kezdeni, és nem szülőnél lakni :)

2019. júl. 3. 20:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hát ez más, akkor fel a fejjel, tessék önállósodni. Nekem a kérdésből amúgy az jött le (a ponthatárok említéséből fakadóan) hogy most kezdenéd a főiskolát.


De ha van munka, minden akkor más a helyzet. Azt viszont vedd számításba, hogy albérlet mellett kevesebbet tudsz majd félretenni egy esetleges későbbi lakás/ház vásárlásához. Persze ez nyilván az alapbértől is függ. Amúgy a budapesti lakásbérleti díjak eléggé borsosak, talán nem is gondolnád mennyire. De ez is egyfajta élettapasztalat lesz, valahonnan el kell indulni.

2019. júl. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem van kiadó. Hányan laknátok?
2019. júl. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2: Azt hogy csinálod? Hogy árazod be?

Hol hirdetsz?

2019. júl. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legnagyobb tévedés az az hogy albérletben önállósodsz. NEM! Kutya maradsz. Az albrélet csak egy ilyen kényszer megoldás kéne legyen (sajnos nem az, de a tulajdonjognak is megvannak a hátrányai szóval van értelme) amikor tényleg nincs lehetőséged vásárolni és menni kell. Az albérlet SOHA nem is volt és nem is lesz egyenlő az önállósodással. Számold ki kérlek, a TE érdekeben. Elmégy albérletbe, alárísz egy bérleti szerződést, amit kifizettél pénzt az "kidobtad".


Ha önállósodni akarsz akkor inkább maradj nyugodtan Otthon még egy pár évet, minél többet tegyél félre és sokkal hamarabb veheted meg életed első Otthonát, ami nem csak a tiéd lesz, de Otthon is lesz. Hitelt is jobban megéri felvenni mint albérletbe menni (szerintem)


Én ezt a TE érdekeben javaslom, mindenki úgy éli az éltét ahogy akarja ez CSAK JAVASLAT. Otthon is lehetsz önálló, főzöl/mosol magadnak és beleszállsz a közüzemi számlákba. Akkor leszel igazán önálló ha van saját ingatlanod. Gondold meg, ha van hol laknod és nem kell napi 4-5 órát ingáznod akkor én nem látom értelmét, és amúgy semmi más ok nincs rá csak az "önállósódás". Hidd el, otthon is lehetsz önálló, NEM DIVAT manapság és "ciki" is. Szard le.


Remélem sikerült átadnom a véleményem, dönts racionálisan, DE EZ A TE ÉLTED.

2019. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sztem a ponthatárok elött olcsobbak. Mi is albiztunk és most hadjuk ott ha valakit erdekel jöhet , még nincs meghírdetve ( palotanegyed - vas utca) .

Privátba írj

2019. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!