Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mégse adnám ki az ingatlanomat...

Mégse adnám ki az ingatlanomat, mi legyen?

Figyelt kérdés

Vettem egy ingatlant, azzal a céllal, hogy majd kiadom albérletbe. Az ottlakó családnak megígértem, hogy továbbra is bérelhetik az ingatlant (az előző tulaj nekik adta ki hosszútávra), adtam nekik egy kedvező árat, mert régóta ottlaknak, állitólag megbizhatóak.

Kb. 1 hónap múlva lesz az tulajdonosi átadás-átvétel, tehát kb. 1 hónap mulva rendelkezhetek én az ingatlannal.

Sajnos váratlanul úgy alakult az élethelyzetem, hogy oda kéne költöznöm (szétmegyek a párommal), ezért mégsem tudom kiadni, pedig megígértem a családnak.

Szeretném tartani a szavam, mert megigértem nekik, hogy továbbra is ott lakhatnak kedvező áron, de az élet közbeszólt.

Mivel már csak kb. 1 hónap van hátra az átadás-átvételig (közművel átirása), ezért nehezen találnának új albérletet ilyen rövid idő alatt.

Mit csináljak?

Adjak nekik két-három hónapot pluszba, h keressenek másik albérletet? Pár hónap még belefér a mostani párommal (közös gyerekek, sok együtt töltött év, szóval nem haragban válunk el, pár hónap nem számit)

Ennek a megoldásnak a hátulütője lehet, hogy félő, hogy belecsúszúnk a téli kilakoltatási tilalomba.

Vagy adjak nekik pl: 50 ezer forintot, mert már a szavamat adtam, és szeretném úriember módjára elintézni?

Vagy csak egyszerűen mondjam nekik, hogy 1 hónap mulva költözzenek másik albérletbe?


2019. júl. 16. 09:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Szólj nekik most, hogy október elsejétől felmondod a szerződést. Addig bőven találhatnak lakást.
2019. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Sajnos nehéz helyzetekben nem tudok könnyen dönteni, ezért kérném a segitségeteket.

Technikailag nem tudom felmondani a szerződést, mert jelenleg még az előző szerződés van érvényben. Ha minden jól megy, mondjuk augusztus 15-én átadás-átvétel megtörténik az ingatlanon, és akkor kell egy új albérleti szerződést kötni, mert én lettem az ingatlan új tulajdonosa.

Tehát kössek velük egy másfél hónapos albérleti szerződést?

2019. júl. 16. 09:11
 3/33 anonim ***** válasza:
47%

Én a helyedben MOST elmondanám nekik a helyzetemet, és EGYÜTT beszélnénk meg, mi lenne nekik a jó?

én ezt így tartanám korrektnek.

Nem írtad, mekkora az ingatlan, de az nem megoldható, hogy ők is ott maradjanak, meg te is ott lakj?

2019. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Az ingatlan elég nagy, lenne benne hely, de szerinted az ott lakó 30 éves anyuka szeretne vasárnap reggel belém botlani a konyhában a két kisgyerekkel?

Képzeld magad az ő helyébe. Eddig nagyon kényelmesen elfértek az ingatlanban kedvező áron. Most oda költöznék én a 45 évemmel?

Az együttélést tiszteletben tartva senki sem szeretne minden nap egy idegennel összefutni az életterében.

Mivel én sokat dolgozok, ezért nekem nem lenne probléma, de neki biztos nem lenne jó, hogy a szomszéd szobába kapna egy középkorú fickót. Még akkor sem, ha a költségek így megoszlanának.

2019. júl. 16. 09:35
 5/33 anonim ***** válasza:
18%

Én ezt értem, de együtt lakni egy lakásban egy idegennel még mindig sokkal kedvezőbb, mint 2 kisgyerekkel "a híd alatt" lakni - értsd nem talál albérletet.

Ha Neked nem probléma, egy kérdést mindenképpen megér...szerintem...

2019. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj, mivel te normálisan akarod kezelni, így ma menj át, üljetek le, mond el a szitut és beszéljétek meg. Persze függ az ő hozzáállásuktól is, de végülis ez a te lakásod, a te lakhatásod a legfontosabb magadnak.
2019. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
6%

Még az is lehet, hogy az ingatlanod mellé kapnál egy új barátnőt is.

:)

2019. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt elsősorban emberi és nem jogi oldalról intézném. Már most elmondanám nekik, hogy ilyen helyzetbe kerültem, ergo nem tudom tartani a szavam, de nem akarok szemét lenni, találjunk együtt egy megoldást.

Előre ne döntsd el helyettük, hogy nekik mi kényelmes, mi nem, mi fér bele, mi nem. Azt majd ők elmondják. Ha emberi módon közelíted meg, partnerek lesznek a közös megoldásban.

1 hónapos felmondási időt mindenképpen add meg nekik, papírok ide vagy oda.

2019. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%

30 napos felmondással.

Vagy legyen 60...

2019. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Adj nekik legalább 2 honapot, mert gyerekkel általában nagyon nehéz albérletet találni. Plusz egyéb paraméterek is számítanak a keresésnél, pl. ár, ingatlan helye, szóval ez nem megy fél perc alatt gyerek nélkül se. Mondd el szóban most és 2-3 hónapot adj nekik. Valaki írta október 1-jét.

Milyen kilakoltatást említettél amúgy?

2019. júl. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!