Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen típusú legyen az...

Milyen típusú legyen az albérlet fűtése, ha a minél alacsonyabb rezsi a cél?

Figyelt kérdés
Melyik típust lehet úgy szabályozni hogy lehessen vele takarékoskodni ha muszáj?

2019. jan. 28. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Kondenzáció kazán, az a legtakarékosabb.
2019. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia és köszi. Mondjuk érdekelne egy sorrend a legtakarékosabbtól a legrosszabb választásig. Mert ilyen kondenzációs albérletet nem biztos hogy találok. Melyik az a fűtés típus amit lehetőleg kerüljek?
2019. jan. 28. 13:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld a fatüzelést meg a konvektort és az olajradiátort ,macera gyenge és drága .
2019. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
0. napelem, 1. geotermikus 2. légkondi, 3. padlófűtés, falfűtés, 4. gázkonvektor, 5. cirkó, 6. NoBo panel 7. vegyes tüzelésű kályha, 8. fatüzelésű kályha, 9. villany.
2019. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
10. mérhető távfűtés, 11. 50-es évekbeli házközponti 12. nem mérhető távfűtés
2019. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik típust lehet úgy szabályozni hogy lehessen vele takarékoskodni ha muszáj?"

Ezt úgy nevezik, hogy egyedi fűtés. Mindegy, mivel megy, azt jelenti, hogy tudod szabályozni a lakáson belül.

2019. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A 3-as válaszadó mégis a kerülendők közé sorolta a konvektort, pedig én is úgy hallottam hogy az a legjobb. Albérletről van szó, szóval köszi az extrém fűtési rendszereket. :D Abban a városban ahol albérletet nézek általában ezek a fűtési rendszerek vannak: távhő (50%), gázkonvektor(40%), egyedi mérős központi (10%). Én is a konvektorra gondoltam, mert pl ha sokáig nem vagyok otthon nem kell mennie a fűtésnek, viszont hamar fel is fűt egy szobát.
2019. jan. 28. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:

De a másik 2 fajtából is van mérős is.

Utána kell kérdezni, hány fokon, havi hány órában, hány légköbméteren mennyit szoktak fizetni.

Nekem konvektorral az utóbbi pár enyhe télen kb. évi 60-70 000 lehet a fűtés (más is megy gázzal, ezért saccolom), egy főre, egy szobát fűtök ami 110 légköbméter és onnan megy szét a meleg kb. összesen kétszer akkora a lakás, mint ez a szoba. Még a gáztűzhely is ad meleget emellé.

2019. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Konvektor nem feltétlenül rossz, sok múlik a ház/lakás szigetelésén.
2019. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Na csak azt nézd, hogy milyen a fűtési rendszer, hanem hogy mekkora a lakás és milyen a hőszigetelés, milyenek az ablakok. Én konvektorral fűtök, ablakcsere kb 30-50%-ot csökkentett a gázfogyasztáson.


Úgy alapesetben azonos feltételek mellett szerintem cirkó (gázkazán) - de függ attól, hogy hány szobát szeretnél fűteni, mennyire tudod szabályozni.

Aztán konvektor - könnyen szabályozható.

Aztán távfűtés. Viszont egy szigetelt panel pl, szabályozható fűtéssel ezerszer jobb, mint egy szigeteletlen csúszózsalus ház lepukkant konvektorokkal.


Érdeklődj a rezsidíjakról, kérj esetleg elmúlt évi fűtésszámlákat.

2019. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!