Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dugaszolóaljzat cseréjekor...

Markovics László kérdése:

Dugaszolóaljzat cseréjekor szembesültem hogy a vezetékek nem voltak elvágva, hanem csak középen 'leblankolva'. Új Dugaszolóaljzat bekötésekor elvágtam. Jól tettem?

Figyelt kérdés
Majd bal oldalra, egy egy feketét, jobb oldalra egy egy kéket kötöttem. Jó így?

2019. aug. 11. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg fel vannak fűzve egymásra a konnektorok. Nem éppen szakszerű a felfűzés, de ha nincs más, jó lesz. Jól csináltad, amennyiben a sárga/zöld kábelt (földelés) is bekötötted.
2019. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Jobban csináltad, mint előtted valaki.
2019. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Két esélyes a dolog. Ha ugyanúgy visszatudod az újba kötni ahogy volt.

Azért csinálták így,mert bekötés lazulásakor a többi felfűzött dugaljnak nem okoz gondot; mivel 1 helyen lesz probléma, a bekötésnél. Mivel elvágtad, most a kötés lazulás miatt, az összes ráfűzött konnektornál probléma lesz.

Ha szétvágtad, akkor bele kell tenni egy kötőelembe, + egy harmadik rövid szálat is amivel a dugalj lesz bekötve.

2019. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
A legtöbb aljzatnál láthatóan az volt a gyártó szándéka, hogy alkalmas legyen egy pontra két vezeték bekötésére.
2019. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qkker1 ***** válasza:
19%

Nem csináltad jól, ha csak egy vezetéket kötöttél be.

1. vagy eltaláltad, hogy melyik a bejövő, vagy nem;

2. a fűzött dugalj nem kap áramot;

2019. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted az "egy egy feketét" és "egy egy kéket" mit jelent?
2019. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Na ide sem villanyszerelők írtak... Teljesen jól csináltad.. A felfűzéssel amúgy semmi baj nincs.. földelésről nem is beszélt.
2019. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Minden kivitelezés jó, amit nem tiltanak, de érdemes figyelembe venni a meghibásodás és áramütés lehetőségének csökkentését is.
2019. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!