Ajtó - Gyakori kérdések
Keresés otthon - barkácsolás témában
Talált kulcsszavak:
Talált kérdések:
Kell a rés hogy kivezessek a garázsból egy ipari hosszabbítót,de nem akarom tárva nyitva hagyni a garazsat.
Adott egy fehér műanyag bejárati ajtó kisebb üveg berakásokkal, meg egy ragaszkodó volt menhelyes kutya, ami szétszedi az ajtót és környékét, amikor otthon hagyjuk, sajnos jelenleg itt tartunk vele. Meg kellene erősíteni az ajtólapot, gondoltam veszek valami erős...
Adott a szobám 1 bejárattal, az ágyamnál van mégegy ajtó (régi kétszárnyas) hogyan tudnám ezt a túloldalról teljes egészében leszigetelni úgy hogy nyitható maradjon? nem számít belül hogy néz ki az ajtó mert csak egy pakolós sufni van mögötte :D minden ötletet...
Bútorajtóhoz kell, a legnagyobb 1200x400mm 18 vagy 28mm vastag fenyő. Csillapítósnak van értelme vagy azt inkább külön csillapítót érdemes felszerelni?
Csináltatok már olyat?
Szét esett, valaki meg tudná mondani, a nagy lencse felől indulva milyen sorrendbe kell rakni a lencséket, homorú oldala merre nézzen, a nagy lencse felé, vagy befelé? Meg hova kell a távtartó, van benne egy centi hosszú műanyag távtartó. Köszönöm
Ilyenre gondolok: (A felső az ajtóban lévő rész, az alsó az ajtótokban)
Tehát ahol belülről nem egy kivehető kulcsot fordítunk el, hanem egy gombot mozdítunk el mondjuk 90 fokban, mint egy ruhabolt öltözőjében.
Az oké, hogy kicsavarozom az ajtólapból a zártestet. De a függöleges zárcsapok ugye be vannak akasztva erre a zártestre. Hogyan tudom kiakasztani a zárcsapokat? Videót nem találtam erről. Csak az válaszoljon, aki már csinált ilyet! Köszönöm!
Hallottam olyanról, hogy redőny, esetleg harmonikaajtó. Azért kérdezem, mert nyílóajtónak nincs hely, tolóajtót meg nem szeretnék.
Kályha ajtóba tömitést kell raknom,hogy begyújtásnál ne füstöljön ki vagy ne kapjon plusz levegőt.Tömitő zsinort már vettem de ragasztot hozzá nem.Ha vizüveggel ragasztom be a nutba az még jó lehet?
A szekrény méretei: 80 széles, 37 cm mély, 203 cm magas. A másik eleme ugyanez, csak 42 cm szélességgel.
Itt a lentebbi képen hasonlóra gondolok
Teljesen nulláról indulva, tehát zártszelvények, szögvasak, laposvasak stb. 6méteres szálban adottak, tábla lemezek. És beépített, festett állapotig értendő a kérdés.Kíváncsi vagyok ki mit írx mert szerintem elég sok munka.
Sziasztok, az albérletünk ajtaján lassan lejön a fólia, ezért most újat keresünk. Az eddigi helyett olyat szeretnénk, amin keresztül mi kilátunk a folyosóra (pl. ki kopogott), de a folyosóról nem látnak be hozzánk. Fehér ajtónk van, ezért az üveget ha lehet fehér...
Drága asztalosom, aki beépítette az ajtómat levágott az ajtólap aljából, hogy az ne súrolja a padlót. A padlót nem is súrolja, de így kb 2-3 cm hézag van az ajtólap és a küszöb között. Mit tudnék tenni ezzel a réssel? (Ha lehet, az ajtólap cseréje nélkül.)
Lecsiszoltam 100 as sarokcsiszolókorongal a beltéri régi fa ajtót. De a csiszoló kicsiszolt a fából ezért egy egyenletlen felületet kaptam ,hogyan tudom eltüntetni akicsiszolt részeket?
Egy kb. ajtó küszöbnyi méretű, 60cm x 10cm falapra volna szükségem, ami pácolható, és nagyon vékony, max. 1-2 mm vastag. Parafa nem jó. Milyen megoldást, illetve beszerzési forrást javasoltok?
Van ennek értelme? A bejárati ajtót is kulccsal lehet nyitni, ha teszek egy rácsot, az is kulcsos lesz. Így ha be akar törni valaki, és fel tudja törni a zárat, akkor egy helyett két zárat kell törnie, ami mennyi jelent? +15 másodpercet? Ennek így vna értelme?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




