Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Keresés

Ajtó - Gyakori kérdések

Keresés otthon - barkácsolás témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Kapható olyan eszköz amit a kétajtós garázsajtó zárjához tudnék illeszteni úgy hogy azon keresztül zárjon be,de rés is maradjon?

Kell a rés hogy kivezessek a garázsból egy ipari hosszabbítót,de nem akarom tárva nyitva hagyni a garazsat.

3
Műnyag ajtó megerősítése milyen anyagból?

Adott egy fehér műanyag bejárati ajtó kisebb üveg berakásokkal, meg egy ragaszkodó volt menhelyes kutya, ami szétszedi az ajtót és környékét, amikor otthon hagyjuk, sajnos jelenleg itt tartunk vele. Meg kellene erősíteni az ajtólapot, gondoltam veszek valami erős...

5
Régi kétszárnyas ajtót hogyan tudnám szigetelni, úgy hogy nem számít hogy néz ki a túloldal?

Adott a szobám 1 bejárattal, az ágyamnál van mégegy ajtó (régi kétszárnyas) hogyan tudnám ezt a túloldalról teljes egészében leszigetelni úgy hogy nyitható maradjon? nem számít belül hogy néz ki az ajtó mert csak egy pakolós sufni van mögötte :D minden ötletet...

2
Melyik a legjobb minőségű kivetőpánt?

Bútorajtóhoz kell, a legnagyobb 1200x400mm 18 vagy 28mm vastag fenyő. Csillapítósnak van értelme vagy azt inkább külön csillapítót érdemes felszerelni?

3
Ajtó kitekintő lencsék helyes sorrend? Képet nem találtam róla a neten.

Szét esett, valaki meg tudná mondani, a nagy lencse felől indulva milyen sorrendbe kell rakni a lencséket, homorú oldala merre nézzen, a nagy lencse felé, vagy befelé? Meg hova kell a távtartó, van benne egy centi hosszú műanyag távtartó. Köszönöm

1
Lehet kapni panellakás ajtóval kompatibilis ajtópántot?

Ilyenre gondolok: (A felső az ajtóban lévő rész, az alsó az ajtótokban)

2
Panellakás gyári ajtónál ki tudom cserélni olyan zárbetétre az ajtókat, hogy ne kulcsot használjunk a záráshoz, hanem csak ráfordítós zárat?

Tehát ahol belülről nem egy kivehető kulcsot fordítunk el, hanem egy gombot mozdítunk el mondjuk 90 fokban, mint egy ruhabolt öltözőjében.

6
Három pontos zártest cseréje biztonsági ajtóban. Hogyan? Ki szeretnék cserélni egy ilyen zártestet: www.biztonsagiajtozarak.hu/kistestu-harompo...

Az oké, hogy kicsavarozom az ajtólapból a zártestet. De a függöleges zárcsapok ugye be vannak akasztva erre a zártestre. Hogyan tudom kiakasztani a zárcsapokat? Videót nem találtam erről. Csak az válaszoljon, aki már csinált ilyet! Köszönöm!

1
Könyvespolcra milyen utólagos ajtó-megoldások léteznek a hagyományos nyílóajtón és a tolóajtón kívül?

Hallottam olyanról, hogy redőny, esetleg harmonikaajtó. Azért kérdezem, mert nyílóajtónak nincs hely, tolóajtót meg nem szeretnék.

9
Kályha ajtó tömités?

Kályha ajtóba tömitést kell raknom,hogy begyújtásnál ne füstöljön ki vagy ne kapjon plusz levegőt.Tömitő zsinort már vettem de ragasztot hozzá nem.Ha vizüveggel ragasztom be a nutba az még jó lehet?

6
Két elemből álló könyvszekrényre lehetséges utólag ajtót tenni? Milyen megoldások léteznek?

A szekrény méretei: 80 széles, 37 cm mély, 203 cm magas. A másik eleme ugyanez, csak 42 cm szélességgel.

5
Drága lenne csináltatni szekrényre utólag üvegajtókat?

Itt a lentebbi képen hasonlóra gondolok

7
Ilyen kétszárnyú vasajtóknak az elkészítése, beépítése hány munkaóra lehet kb.?

Teljesen nulláról indulva, tehát zártszelvények, szögvasak, laposvasak stb. 6méteres szálban adottak, tábla lemezek. És beépített, festett állapotig értendő a kérdés.Kíváncsi vagyok ki mit írx mert szerintem elég sok munka.

2
Betekintésgátló fólia, ami fehér vagy fekete?

Sziasztok, az albérletünk ajtaján lassan lejön a fólia, ezért most újat keresünk. Az eddigi helyett olyat szeretnénk, amin keresztül mi kilátunk a folyosóra (pl. ki kopogott), de a folyosóról nem látnak be hozzánk. Fehér ajtónk van, ezért az üveget ha lehet fehér...

2
Mivel pótolhatom vissza az ajtó alját?

Drága asztalosom, aki beépítette az ajtómat levágott az ajtólap aljából, hogy az ne súrolja a padlót. A padlót nem is súrolja, de így kb 2-3 cm hézag van az ajtólap és a küszöb között. Mit tudnék tenni ezzel a réssel? (Ha lehet, az ajtólap cseréje nélkül.)

5
Hogyan tudom javítani a veltéri fa ajtót?

Lecsiszoltam 100 as sarokcsiszolókorongal a beltéri régi fa ajtót. De a csiszoló kicsiszolt a fából ezért egy egyenletlen felületet kaptam ,hogyan tudom eltüntetni akicsiszolt részeket?

2
Nagyon vékony, 1-2mm vastag fa lapra volna szükségem, kb. ajtó küszöb méretben. Milyen beszerzési forrást javasoltok?

Egy kb. ajtó küszöbnyi méretű, 60cm x 10cm falapra volna szükségem, ami pácolható, és nagyon vékony, max. 1-2 mm vastag. Parafa nem jó. Milyen megoldást, illetve beszerzési forrást javasoltok?

5
Társasházi lakás, bejárati ajtó előtti rács?

Van ennek értelme? A bejárati ajtót is kulccsal lehet nyitni, ha teszek egy rácsot, az is kulcsos lesz. Így ha be akar törni valaki, és fel tudja törni a zárat, akkor egy helyett két zárat kell törnie, ami mennyi jelent? +15 másodpercet? Ennek így vna értelme?

4
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!