Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fém ruhaszárogatót mivel...

Fém ruhaszárogatót mivel lehetne heggeszteni vagy forrasztani?

Figyelt kérdés

Az egyik drótnak lejött az egyik oldala, ahogy néztem a többit szerintem azok nyomással és ponthegesztéssel vanak rögzítve, nekem meg ilyen ponthegesztőm a panelban nem igen van.

Mivel lehetne megforrasztani vagy heggeszteni? a rendelkezésemre áll egy 650 *C os hőlégfúvó, egy gáz forrasztó bután gázos, forrasztó pálka (100W). Milyen forrasz anyagot kéne vennem hozzá (ha megoldható)? -öszintén nem szeretném ezért eldobni, ez egy kicsit drágább modell mint a többi...



2019. aug. 31. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne reménykedj, semmivel nem lehet. Legfeljebb azt teheted, hogy vékony dróttal visszakötözöd, majd az érintkezési pontra valamilyen kétkomponensű epoxigyantás ragasztóból csinálsz egy nagy bumszlit.
2019. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Keress valakit akinek van co hegesztője, majd ő odapöttyenti.
2019. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Már a festék eltávolítása és visszapótlása is túl nagy macera. Megégetni kellemetlenebb lenne. Ha hegesztés, akkor inkább AWI. A keményforrasztás is jó lehet, de nem lesz olcsó a forrasztóanyag. Lehet inkább gyártanék hozzá odavaló befogóhüvelyt, aztán ahhoz elég lehet belül odaforrasztani.
2019. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ên is inkább valamilyen drótozós-ragasztós megoldást javasolnék, mint amit az első válaszoló írt.
2019. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy műszerészfogót, a letört végből visszahajlítasz egy kis fület. Átfűzöl rajta egy darab drótot, amit odahajlítasz a vázhoz, ahonnan letört a szárítódrót.

Esztétikailag tré, de az élvezeti értékén nem változtat.

2019. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyorskötözőkkel oldottam meg ilyen problémát.

Persze nem a legesztétikusabb látványra.

2019. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat sajnalom hogy nincs ra rendes megoldas... koszonom a valszokat en mindjuk arra gondoltam hogybha van eleg anyag akkot furok egy fuggoleges lyukat bele es a rud veget "Z" alakra hajlitom es beleugyeskedem h belefeszuljon hatha jo lesz amugy neztem szarogatokat 3500ft ert mar van lehet nem is erdemes ezzel foglalkozni.
2019. szept. 2. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet. A másik végét is "ponthegesztd le annak a szálnak.egyel kevesebb lessz,de legalább nem fog olyan rosszul kinézni.
2019. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A másik végét is vágd le. sokért vetted, de pont annyit ér mint a többi...
2019. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!