Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Forgalomból véglegesen kivont...

Forgalomból véglegesen kivont gépjármű bontása?

Figyelt kérdés

Birtokomban van, még az autó bontásáról szóló 2004.01 havi törvény kiadása előtt, a forgalomból véglegesen kivont gépjármű, bontós nemfoglalkozik vele, mert az átvételhez kellene a rendszám, a forgalmi és a törzskönyv is.

Tudom, hogy külföldről behozott és forgalomba nem helyezett autókkal szokták ezt játszani, hogy otthon darabokra szedik, majd a még használható alkatrészeket eladják, a többi meg megy a telepre, de ez az autó magyarországon volt először forgalomba helyezve, még ma is működőképes, határba mászkáltak vele, termést nézni és így tovább. Mihez kezdhetnék vele? A fenti módszer működhet? Illetve a navhoz miként jelenthetem be az ebből származó jövedelmet? Mire kell figyelni? Lehetőleg legális eljárási metódus érdekelne.



2019. szept. 10. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy lehetőség, hogy elviszed vastelepre, mint hulladékfémet.
2019. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából egyszerű a dolog, simán eladod pl 200.000 ft-ért, utána pedig mikor megkapod az adóbevallást akár elektonikus úton,akár papíron, beírod hogy volt volt 200.000e forint egyéb jövedelmed, az hogy mit adtál el az a nav-ot nem érdekli.


Egyébként írtam privátban.

2019. szept. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!