Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hajdu centrifuga visszafelé...

Hajdu centrifuga visszafelé forog?

Figyelt kérdés
Van egy Hajdu centrifugám, és egyik pillanatról a másikra csak visszafelé hajlandó forogni és azt is nagyon lomhán kezdi el, de végül begyorsul. Próbálkoztam másik kondenzátorral, de azzal is ezt csinálja. Sőt még kondenzátor nélkül is próbáltam. Érdekes, úgy is elindult, de szintén fordítva. A kapcsoló jó, bekötések jók. Vezetékeket, amit tudtam cseréltem. Egyedül a motorba bemenő vezetéket nem tudtam kicserélni. A motorral lehet a baj?

2019. szept. 11. 11:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Motor aránylag gyorsan melegszik?
2019. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen.
2019. szept. 11. 12:20
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
Mi egy centrifugánál a "visszafelé"? A centrifugális erő nem függ a forgásiránytól!
2019. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Akkor menetzárlatos, azèrt melegszik gyorsan, ez miatt a nem jó irány; gyenge iletve nem jó a segèdfázis vagy főfázis tekercs.
2019. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#4-es

Köszönöm a választ, tehát a motor kuka. Nem lenne probléma, mert van egy másik centrifuga, amiben jó a motor, de nem tudom leszedni a dobrögzítő csavart, mert úgy rá van gyógyulva, hogy na.


#3-as

Egyáltalán nem mindegy, hogy melyik irányba forog.

2019. szept. 11. 13:12
 6/22 anonim ***** válasza:
Tekercseltetni lehet. Megèri e az tőled függ.
2019. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem éri meg, mert ahogy írtam van egy másik, amiben jó a motor. Kb 1 hete próbálkozom a levételével, de úgy rá van szorulva a dobrögzítő csavar, hogy semmire sem megyek vele. Tudom, hogy van egy 4 tüskés speckó szerszám hozzá, de ez nekem nincsen. Flexkulcsal próbálkoztam, mert az belemegy a két szemben levő lyukba, de meg se moccan. 20-25 éve biztos hogy rajta van és azóta még nem lett leszedve. Szóval embert próbáló feladat.
2019. szept. 11. 14:11
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem menetzárlatos a motor hanem az állórész segédfázis tekercse lehet szakadt. Tulajdonképpen mindegy is.

No akkor próbáld meg csak az állórészt kicserélni, úgy hogy a forgórész meg a függesztő pajzs stb maradjon a helyén...Vagy ha kompletten akarod mégis valami okból cserélni a motort...Fordulj erőszakosabb szerszámok irányába,pl.:sarokköszörű.

2019. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Melegítsd meg a csavart és kocogtasd. A hőtágulás iszonyú erőt fejt ki.
2019. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha be van rozsdásodva a csavar ami 25 éve van ott, akkor azt az isten se szedi szét, mert a rozsdától térfogatnövekedés van és befeszült minden. Le kell flexelni.
2019. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!