Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Küszöb bevonását milyen...

Küszöb bevonását milyen típusú szakember végzi?

Figyelt kérdés
Felújítás után vagyok már, a küszöb fák fel lettek szedve és új fa került a helyükre, de most már ideje lenne azokat be is vonni valamivel, illetve én ilyen rezes megoldásra gondoltam, mert a kilincsek is olyan színűek. Erre a munkafolyamatra milyen szakembert keressek?

2019. szept. 14. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Csavarhúzója legyen, ennyi. De ragasztani is lehet, akkor az se kell.
2019. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában van küszöbsin készen barkácsboltokban, csak a méretre kell figyelni. Ha két csíkot raksz mint hagyományosan, ott a fát ki kell marni, hogy a sínnel egy szintbe legyen a fa. A teljes vastagságú sínnél ilyen nincsen. És megfelelő csavar kell, mert ha kiáll, ferde stb a csavar, akkor kihúzza a zokni szálát, vagy sérti a lábat.

Ha marni kell, azt asztalos tudja. Vagy valaki akinek van gépe hozzá.

2019. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én olyan megoldásra gondoltam, hol az egész fa be van vonva fémmel, nem csak 2 csík, ebben az esetben akkor ha jól értem szinte nulla eszközzel elvégezhető a művelet?


mondjuk innen méret szerint megrendelem: [link]


és lényegében rá kell ragasztani? vagy inkább szögelni?

2019. szept. 15. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Csavarozni szokták, de ha van megfelelő ragasztó, és szép egyenes minden, akkor azzal is lehet.

Érdeklődjél náluk, mivel szokták.

2019. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Nálam aztán semmi sem szép egyenes nagyon régi ház lévén, akkor valószínűleg a ragasztás nem jöhet szóba csak csavarozás. Mondjuk én nagyon nem szeretném magam csinálni, remélem tudnak majd a boltban ajánlani erre szakember.

2019. szept. 21. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!