Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mini USB-s csatlakozóval...

Mini USB-s csatlakozóval rendelkező tölthető LED-es kézilámpa károsodik-e hogyha 1A-es töltő helyett 1,5A-es töltővel van töltve?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy van-e ebben a Berner-es kézi reflektorban valamilyen elektronika, amely leszabályozza a töltőáram nagyságát? A kezelési útmutatóban 5V, 1A adatokat adnak meg a töltő jellemzőjének. (Hagyományos savas akkumulátorok minél kisebb áramerősséggel vannak töltve, annál jobban feltöltődnek.) Ezeknél a "modernek" mondható eszközöknél is lejátszódik ehhez hasonló folyamat? Köszönöm előre is a segítséget!

#mini USB töltő #tölthető LED lámpa #LED lámpa töltője #USB-s töltő #töltőáram nagysága #Li akkuk töltése #kézi reflektor töltése #USB töltő Li-ion akkumulátorhoz
2019. szept. 18. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem károsodik.


A tápegységeken (mert ezek valójában nem töltők, csak buta tápegységek) megadott áramérték nem azt jelenti, hogy mindig annyi jön ki belőle, hanem az a maximális terhelhetősége. Annyit jelent, hogy ő tartja az 5 voltot, aztán ahogy elkezded terhelni, egészen x amperig képes tartani az 5 voltos feszültséget, utána elkezdene beesni a feszültség.


A töltést vezérlő elektronika általában a "kütyübe", jelen esetben a kézilámpába van beépítve.

2019. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogyha nagyobb áramerősséggel van töltve a lámpa, akkor rövidebb lesz az akksi élettartama, illetve a "gyors" töltés miatt nem töltődik fel olyan mértékben a lámpa, mintha kisebb csak (1A-rel) lenne töltve.


A gyártó a használati utasításban előírja, hogy 1A-es töltővel szabad csak tölteni ezeket a lámpákat. Mivel nekem 1,5A-es töltőm van itthon, ezért tettem fel ezt a kérdést. Fölöslegesen pedig nem vennék még egy töltőt. Köszönöm szépen a választ!

2019. nov. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!