Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen olcsó dekopírfűrészt...

Milyen olcsó dekopírfűrészt ajánlanátok, ami biztosan tud a munkafelületre merőleges, szép metszőfelületet vágni?

Figyelt kérdés

Bútorlapot és fenyőlapokat szeretnék vágni.

Régebbi dekopírfűrészeim vannak, amik -gondolom a kopottságukból adódóan- már nem merőlegesen vágnak.

Ezekkel akkor sem merőleges a vágás, ha fűrészelés közben megvezetőt használok.

Gondolom, ezek a gépek már nem javíthatók/pozicionálhatók.


Nem ipari célokra használnám az új fűrészt.

Néhány kisebb bútort szeretnék elkészíteni régi bútorlap maradékok felhasználásával, amiket előzetesen méretre kellene vágnom.

Olcsó fűrész keresek.



#dekorpírfűrész #olcsó fűrész #merőleges vágás #pontos vágás
2019. okt. 2. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Szinte mindegyiken lehet állítani a penge állásszögét és feltehetően mindegyikhez lehet pót fűrészlapot venni különböző finomságú fogazással. Én előnyben részesítem a kézi fűrészt, ahogy a nagyapám is (aki asztalosként dolgozott a két világháború között).
2019. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem vegyél egy körfűrészt.

Ócsót.

2019. okt. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha valaki drágát tud amelyik 20mm vastagság fölött meröleges vágásfelületet eredményez, engem az is érdekelne! (Eddig még nem találtam, pedig jonéhányat probáltam már:-((
2019. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A dekopírfűrész nem ilyenre van kitalálva, pont ezért nem is lehet vele merőlegesen + egyenesen vágni (99%-ban)

Aki tapasztalt az mondjuk már tudja hogyan kell tartani a gépet, és milyen erővel tolni, de ez sem eredményez nyíl egyenes merőleges vágást.

Mivel az ilyen szúró fűrészek alapjában ívek vágásához vannak kitalálva, egyáltalán nem ajánlom egyenes merőleges vágásokhoz.

Arra egy kézi körfűrész való (kézi a legolcsóbb).

A körfűrész tárcsa nem 6-10mm-en fekszik fel a felületre mint a dekopírfűrész lap, hanem minimum 100-180mm-en.

Pont ezért lehet vele merőlegesen és egyenesen vágni.

2019. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok asztalos. Lidlis dekopír fűrészt vettem a laminált parketta lerakásához. Én elégedett voltam vele, a lézer tök kényelmes. Csináltam vele cseréplécből egy szúnyogháló keretet is. Nem mondom, hogy szép kötések lettek, de az nem a fűrész, hanem a kezelő hibája volt. :)
2019. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 2. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Lehetséges, hogy itt a gyakorin csak Lidl,Aldi és Obi fanok vannak ?

Rendes, jó minőségű "márkás" gépek nem is jók semmire ?

2019. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7:

Mivel olcsó megoldást kerestem, valószínűleg olyanok válaszolta, akik ritkán használnak ilyen barkácsgépeket, és barkácsolási célra tökéletesen megfelelnek az olcsóbb "multis" termékek.


Egyébként nekem vannak/voltak Bosch, B&D, Skill, Einhell, RYOBI, Makita eszközeim is. Ezekből is a legdrágább max. néhány 10eFt volt; inkább hobbi célokra kínált, ritkább használatra való eszközök.

Hasonló tapasztalataim voltak minddel, de kétségtelen, amelyiket jobban kézhez szoktatja az ember, azzal ügyesen lehet dolgozni. Érezni kell, hogy mit bír a gép, mi fekszik neki.

Mint ahogy fentebb többen is írták, hogy pl. a dekopírfűrész nem arra való, hogy merőlegesen és egyenesen vágjunk vele. Ettől függetlenül régebben rövidebb vágásoknál ez is szokott menni. :)

De mondjuk egy bútorlap polc látszó élét nem feltétlenül ezzel a megoldással vágnám. Egy nem látszó hátsó vagy oldalsó élre nekem megfelelő szokott lenni a dekopírfűrész is.

2019. okt. 4. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!