Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Erkélyajtót átlehet alakítani...

Tele kérdése:

Erkélyajtót átlehet alakítani úgy hogy kívülről zárható legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bővítem a házat hátrafelé és szeretnék egy ajtót ami oda nyílik abba a helységbe. Erkélyajtót találtam is használtat de ugye csak belül van kilincs. A kérdés hogy megoldható-e hogy kìvülről is kulcsra zárható legyen?
2019. okt. 16. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Elvben minden további nélkül.
2019. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy bele lehet-e szerelni egy sima ajtó kilincset,illetve zárt? Akkor egyből zárható is lesz.
2019. okt. 16. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Látatlanban azt mondanám, hogy persze, zárcserével..

Zárszerkezetcserével..

Esetleg némi átalakítással..

Kép ?

2019. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2019. okt. 16. 20:30
 5/12 A kérdező kommentje:
Erről az ajtóról lenne szó
2019. okt. 16. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Azt érdemes megnézni első körben, hogyha a kilincsnél átfúrsz, a túloldalon az hol jön ki. Mert ha a túloldalon is kilincs lesz, az lehet hogy beleér az ajtókeretbe, így azt meg kell faragni.
2019. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól sejtem, akkor nem bezárni akarod kulccsal, hanem kilinccsel rögzíteni (pl. ne csapja be a huzat, ne mehessen át a kutya, macska, kisgyerek stb.).

Ha így igaz, akkor akkora lyukat kell fúrni a másik oldalára is, amilyen most van. A mostani kilincset kiveszed és kettős kilinccsel helyettesíted.

Javaslatom olyan ajtózárra vonatkozik, amilyet én elképzelek. Az ajtód zárja más lehet, ahol nem alkalmazható az én javaslatom.

2019. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Meg kellett szakítani a válaszírást, ezért csak a linkek megjelenése után küldtem el a választ. Szerintem megoldható, ahogy fentebb javasoltam, de vedd figyelembe a

6. válaszoló figyelmeztetését.

2019. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én úgy szeretném ezt az egészet hogy kulccsal zárható és nyitható legyen kívülről. Házon belül is lesz egy ajtó,erre a különálló bejáratra azért van szükség mert két azoba van egymás mellett egyikből nyílna a másik éa ha későn érek haza ne a házon keresztül menjek be hanem ezen az ajtón keresztül kinntről.
2019. okt. 16. 20:44
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyi kérdésem lenne még hogy a neten néztem több kilincset is ami kétoldalú és ehhez való ahhoz adnak ilyen kulcs nyílást ahhoz külön lehet kapni zárt is?
2019. okt. 16. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!