Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pillanatragasztóból érdemes...

Pillanatragasztóból érdemes márkásat pl Loctite választani vagy megfelel a kínai boltokban beszerezhető 100ft-os is?

Figyelt kérdés

2019. okt. 27. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát ha neked megfelel, akkor megfelel.
2019. okt. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatok érdekelnének inkább.
2019. okt. 27. 08:00
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Totál mindegy ugyan az van bennük. Maximum a kiszerelésmérete lehet más.
2019. okt. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Fantom83 ***** válasza:
92%

Én szinte hetente használok pillanat ragasztót,vettem drágát,és legolcsóbbat is.


Ha mozgatásnak van kitéve az összeragasztott anyagok,úgy is el fognak válni egymástól...


A másik dolog,h idővel mindegyik beszárad,ha nem használod el az első alkalommal,a drágábbat viszont jobban fogod sajnálni.

2019. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 27. 10:51
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a Palmatex félék jobbak, mint a pillanatragasztók, legalábbis én ezt tapasztaltam.
2019. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Arra jó, amire való. Csodát egyiktől se várnék. Kétkomponensű ragasztó legyen a kicsit komolyabb feladatokra a jellemző anyagok függvényében, pár kis tubus filléres "gél" pillanatragasztó meg jó ha van, amikor azonnal kell valami alig terhelt kötés.
2019. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Én évek óta kirakodóvásárban veszem azt a fajtát,amiből 10 darab van egy "levélen"(300ft). Egészen pici,1gr-s kis tubusok.

Mivel én jórészt horgászattal kapcsolatos ragasztásokat végzek,szinte heti 1~3 alkalommal használom,egy tubus= 1 hét,és igazán megéri azt a 30 ft-t.

Teljesen magyar feliratos a tubus,és a papír,amiben benne van. Dél~Alföldi vásárokban szoktam venni...

2019. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jobban beváltak a márkásak. Nem véletlen hogy a Loctite még (nem lakossági) pillanatragasztóból is gyárt vagy 30 félét. A lakossági, közértben "pénztár mellett kirakott" pillanatragasztói nekik is kalap szarok, mint ahogy a Henkelnek a Palmatex glue vagy milyen néven forgalmazott pillanatragasztói is.

Loctite-nál érdemes letölteni a katalógust, és megnézni, pontosan mit mihez és milyen körülmények között szeretne ragasztani az ember.

Nekem ettől függetlenül kicsit drágák, találtam egy arany középutat, Pacer RX-100 a neve, elég jól bekúszik a repedésekbe, és bizonyos határok között a hézagokat is kitölti (esetleg többszöri feltöltéssel). Terhelésnek kitett plexit is sikerült már vele ragasztani.

2019. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végülis 2 komponensű epoxyval ragasztottam meg a dobbetétet a robogóhoz. Megfogta, ma már kipróbáltam és a helyén maradt 50km után is.
2019. okt. 28. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!