Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Komód és fal közti távolság?

Komód és fal közti távolság?

Figyelt kérdés

Egy komódot szeretnék a falhoz tolni, de szegélyléc van felszerelve, ami által kb 3 centis rés keletkezik a komód és a fal között.

Milyen megoldást javasoltok arra, hogy eltakarjam a komód és a fal közti lyukat felül és kétoldalt? A szegélyléc kivágása nem opció.



2019. nov. 12. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne told közelebb, az úgy jó hogy nincs a falig be. Szellőzés szempontjából kell így.

De arra magad is rájöhetnél hogy ha a szegélyléchez nem nyúlsz, akkor a komódból kellene kivágni hogy a falig told.

2019. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Ne akard rátolni a falra, ahogy írták, kell a szellőzéshez az a pár cent, különben penészedhet.
2019. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

"kell a szellőzéshez az a pár cent, különben penészedhet."

Jajj, hagyjuk már ezt az állandó riogatást a penészedéssel. Ez csak akkor igaz, ha kültérre néz a fal túloldala. Ha olyan falra akarja feltolni, aminek a túloldala is beltéren van, nincsen semmi probléma!

2019. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezt meg kell cáfolnom.

A penész nem attól függ, hogy mi van a fal másik oldalán.

Bárhol megjelenik. A penészgomba a levegőben mindig, mindenhol jelen van, ahogyan a nedvesség, pára is.

Ha valahol nem jár a levegő, akkor ott ki fog alakulni, akkor is, ha az a lakás közepén van.


Mondjuk kevés az infó.

Mert amíg panelben laktunk, soha az életben nem találkoztam penésszel.

Pedig akkor még nem volt panelprogram, nem voltunk szigetelve.

Amióta viszont kertes házban lakom, mindenhol ott van, és nagyon kell figyelni, szellőztetni, bútorokat nem falig tolni, stb.

Pedig a panelben a fürdőszobánkban nem volt ablaka. Fura.

Most zuhanyzok, és nem lehet látni a párától. Nem is tudom, panelben hová tűnt az a páramennyiség. Még csak a folyosónak sem volt ablaka, amin a fürdőszoba volt.


És persze számít a fűtés is. Kérdező, milyen fűtésed van?

2019. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1: nyilván nem ez a 2 választási lehetőség van, hogy vagy a szegélyt vágom, vagy a komódot :D


Amúgy megoldottam: lemérem a távolságokat a komód és a fal közt, levágatok megegyező színben fa lapokat, és rácsavarozom a komód hátuljára.


(#4: távfűtés)

2019. nov. 12. 19:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Távfűtésnél nem lesz gond a penésszel.

Az egy állandó és egyenletes fűtés.


De ha a komód hátuljára kerül valami, attól még a teteje nem érintkezik a fallal.

Nem világos, hogy mi a célod.

2019. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, miért olyan fontos az a 3 cm. Nálam egy bútor sincs teljesen a falra rátolva, de hát a kérdező tudja, miért szeretné ezt mindenáron.
2019. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, hogy ne essen be mögé semmi, tehát a lapja érintkezzen a fallal.

De akkor felülre tenne rá egy plusz bútorlapot, így picit nagyobb lenne rajta a pakolóhely.

Ha a hátára erősít rá valamit, annak nem látom a funkcióját.

2019. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Úgy látszik akkor csak engem zavar, hogy ha van egy komód, akkor nem a fal és a közte lévő lyukat akarom bámulni :D Szerintem nem szép.

#8: a funkciója az, hogy nem esik be mögé semmi, és hogy eltakarja azt a lyukat, ami ott éktelenkedik. Mellesleg útmutató szerint a falhoz kéne rögzíteni attól, hogy én ezt a lépést kihagytam, szóval nem csak szerintem kéne közvetlen a fal mellett lennie.

2019. nov. 13. 07:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha komód első lábait megemeled annyival, amennyi a szegélyléc vastagsága, az is megoldja a problémádat, mert a hátsó lábal akkor mehetnek a szegélylécre. .
2019. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!