Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti mivel festenétek le ezeket...

Ti mivel festenétek le ezeket a makett katonákat?

Figyelt kérdés

Vettem egy " zvezda soviet machine guns maxim ww2" makett katona készletet és nem igazán tudom, hogy milyen színűek legyenek (sisak,ruha,géppuska stb) ebben szeretném a segítségetek kérni, hogy szenrintetek milyen színűek legyenek.

A válaszokat előre is köszönöm!😀



2019. nov. 21. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
hát ez nem tűnik egyszerűnek ha azt se tudod milyennel kellene, egy tank könnyebb lett volna, a ruhára jó lesz a Revell 65 ös zöld színe, a többit nem tudom gondolom kell barna a puskatushoz, meg fekete, azt figyeld, hogy ne fényes legyen hanem matt
2019. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hegyekben áll a kimondottan makett festék (pl. valejo, AK festékek, művész olajok), de ha csak ki akarod próbálni a figurafestést, akkor nem érdemes több tízezret rákölteni. Néhány ezerből megúszod a kezdő csomagot és annyira nem is rossz.


Hobbi vagy papírboltban lehet kapni akril festéket. Müllerben is érdemes szétnézni, szokott lenni akril festékkészlet. Ecsetelni, kevergetni, ismerkedni tökéletes. Tempera, vízfesték nem jó. Én speciel kezdőknek nem ajánlom a hagyományos makettezős enamel "büdös" festéket (revell, humbrol). Lakásban zavaró, nehéz utána takarítani, nagyon ragaszkodóak, a makettről alig jönnek le, ha netán javítani akarsz.


egy webshop a sok közül:

[link]


Az alap színekre szükség lesz:


Fehér 121, fekete 122, piros 2119, citromsárga 119, zöld 0123, kék 120.


Nem kell félni a kevergetéstől, hamar rá lehet érezni.


Zöld kabát: zöld, kicsi fekete, kicsi piros


Arc, kézfej: sárga, pici piros, pici fehér


Bakancs: fekete, pici fehér


Puskatus: piros, fekete


Cső: fekete, fehér (sötétszürke) fémes csillogást grafit ceruzás satírozással lehet adni.



Ecsetből 5/0, 2/0, 0, 1, 2 méretű kör alakú ajánlott. Itt vannak már árak, de kezdetnek a papírboltos is megteszi.



A festéket megkeverheted egy fehér műanyag lapon (pl. a fél kilós joghurtos/tejfölös vödör teteje tökéletes erre) vagy akár egy alufólia darabon. Csapvízzel hígítod, ha végeztél, gyorsan mosogass el mindent langyos vízzel, mert ha beleszárad az ecsetbe, kuka. A figuráról az elrontott festéket vattával és acenton-mentes körömlakklemosóval tudod letörölni.



Bátran használd a fényes festéket. Annyi, hogy a végeredményt festékboltos matt lakk sprayvel le kell fújni. Fújsz, vársz 5 percet, aztán megint egy picit fújsz, ezt 3x. Nem szabad azonnal ráfújni nagy adagot, mert megfolyik /próbáld ki egy műanyag joghurtos dobozon/

2019. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bandrás74 válasza:
Az összeszerelési útmutatóban benne van minden szerintem,meg kéne nézni.Matt festéket használj,az útmutató is ezt fogja kérni,ne hallgass az okoskodókra.
2022. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!