Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 100w villanykörtét kibíró...

100w villanykörtét kibíró mennyezeti függesztéket hol kapok?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat gugliztam, de egyszerűen nem találok sehol 100w villanykörtét kibíró függesztéket. Mindenhol max 60w vagy max 40w van csak :( Ha ki is az egy találatot, ott van, hogy már nem árulják. Vagy rákeresve a típusra kiderül, hogy elnyomtatták és valóban max 60w amit kibír.

Hol, konkrétan melyik üzletbe találok ilyet ami max 100w kibír? Milyen kulcsszavakkal keressem? A fém és műanyag foglalatos nem bír ki 100w. Rákerestem a porcelánokra, de a mai porcelán foglalatosak amit kiadott a google már azok is csak max 60w bírnak :((( Beltérre kellene szobába. Búra se kell, csak egy egyszerű függeszték ami kibír 100w. Hol tudok venni ilyet?



#lámpa #izzó #villanykörte #falilámpa #mennyezeti függeszték
2019. nov. 28. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Villamossági szaküzletben biztos tudnak megoldást ajánlani .
2019. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Benéztem már párba, de ledes dolgokkal foglalkoztak, csak max 60w függesztékeik voltak és nem tudták hol keressek nagy teljesítményű függesztéket, ami kibír 100w-t.
2019. nov. 28. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Mivaaaaan? Nem értem ezt a kérdést...


A mennyezeti függeszték nem villamos teljesítményre van tervezve,hanem súlyra.

100W-ot bármelyik sorkapocs(csoki) vagy wago elvisz.


Jah.. Reszelő zsírom van eladó.

2019. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Amelyik lámpa(vagy csillár) foglalata E27 es abba bele tekerheted a hagyományos 100 W-os izzót, ma már ezekre is azt írja ráa gyár hogy max 60WATT, de ezt nem azért teszik mert 100 as izzót nem bír el ahogy te írtad, egyszerű energiatakarékosság miatt adnak meg max 60WATT ot.

Meg sok országban nem is árulnak 100wattos izzót igy releváns hogy a max 60 watt a gyárilag megadott teljesítmény

Vagyis simán vegyél egy olyan lámpát aminek R27 es a foglalata és tekerj bele 100 as izzót és kész is vagy

2019. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
# 3 A boltba ahol voltam csak műanyag függesztékek voltak és az eladó mondta max 60w izzó tehető bele, mert a foglalata műanyagból van és elég a túlterheléstől. És, ha 100-as izzót akarok belerakni akkor vegyek valahol kerámia foglalatú nagy teljesítményű függesztéket, az bírja ki. Hogy értett-e hozzá az eladó azt nem tudom.
2019. nov. 28. 18:58
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

butaságot mondott az eladó


amugy... lehet venni foglalatot külön


veszel egy R27 es csillár foglalatot, rá kötsz egy darab villanyvezetéket(szaksterüen, földelve) és a másik végére egy villáscsatlakouzót, és azt bedugod a konnektorba már van is egy 100W os lámoád


Nem kell mindent elhinni amit az eladónak álcázott alkalmazottak mondanak, a 90% a fingot nem ért ahoz amit árul:)

2019. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Menj ki használt piacra,kirakodó vásárba,ott kapsz porcelán foglalatot,...azzal szereld a lámpádat.

Ha már régről maradt 100-s égőd.

2019. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A 100W izzó sok hőt termel, és a műanyag foglalatokba belesül idővel. Ezért van korlátozva 60W-ra; nem szórakozásból. A 100W izzóhoz porcelán foglalat dukál, ami csilláros kivitelben nem hinném, hogy van, mivel ott több izzó a lényeg, és elég a 60W.

Nekem a konyhai olyan, abba 100W normál izzó is mehet. Nem kerámia, hanem valami más műanyag.

2019. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

lomisok biztos tudnak ilyet, de nemrég vettem 1000 körül sima mennyezeti lámpát és kerámia foglalata van, igaz hogy 60 watt van ráírva

amúgy azt nem értem minek pö...akarom mondani szórakozol hagyományos izzóval, egy 21 wattos led kiégeti a retinádat is

2019. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Villanyszerelő boltban kapsz.
2019. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!