Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik fúró jobb tégla lakásba...

Melyik fúró jobb tégla lakásba, általános felhasználásra?

Figyelt kérdés

Viszonylag ritkán fog kellenni, most a költözéshez gyakrabban. Jó volna, ha nem lenne szenvedés lyukat fúrni. Itthon 0 száram van amúgy.


A pénz nem az elsődleges szempont, de nyilván valamennyire az is számít, ha mindkettő ugyanolyan jó.


[link]


Vagy


[link]



2019. dec. 29. 22:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor az a jobb választás neked.
2019. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Illetve még ha esetleg betonba is kéne valamikor fúrnom, ha óvatosan csinálom, meg-megállva, elvileg ez a b&d is használható bizonyos fejekkel. Főleg ha puhább a beton. Ha jól értem.
2019. dec. 30. 11:22
 13/21 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben. Házi betonhoz és salakbetonhoz teljesen jó. A panelházak vékonyabb betonelemeihez nem jó csak. Ezeknél kvarcit kavicsot kell szétverni, és a betonhoz adagolt szilárdság növelők miatt keményebbek. Ide csak a jó pneumatikus fúrókalapácsok a jók. De itt is vannak kissé puhább elemek.
2019. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Vídiabetétes fúró szárral megoldhatók a lágyabb betonok. De a téglába is ez a fúrószár kell

[link]

A fúróhegybe forrasztott kemény fém betétről megismerhető.

2019. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kiváló, köszönöm a segítséget mindenkinek. A lidl-ös fele hajlottam először, de így mindenképp ezt a sima B&D ütvefúrót veszem. Panelba remélem sose kell többet laknom, elég volt az a 6 hónap :D
2019. dec. 30. 11:35
 16/21 anonim ***** válasza:
Parkside-osat vedd meg. Az sds plus sokkal jobb. Nekem is ilyen gép van, csak 1500W-os. Többször véstem vele betont már.
2019. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A lidlis kőzetekhez jobb. A praktikeres fához, fémhez jobb.

Általános téglára "szinte" egyforma, de más fúrószárakkal.

Barkácsolásra a B&D, de ha gyakrabban kell vésni, vagy betont fúrni (panel) jobb a parkside.

2019. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem kell vésnem a belátható jövőn belül, se betonba fúrnom, se egyéb kőzetbe. Ekkor is jobb nekem a Parkside?


SDS plus mivel jobb, mint a sima foglalat? Valaki mondta itt is, meg olvastam máshol, hogy SDS-sel nehezebb vékony, pontos furatot csinálni. Ezt valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni? Szerintem én leggyakrabban ilyet fogok, téglába. Fémet, fát is esetleg, gyakrabban, mint betont vagy kemény kőzetet.

2019. dec. 30. 13:41
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ekkor nem jobb a Parkside.



"SDS plus mivel jobb, mint a sima foglalat?"

Nem jobb, más. Másra való. Így nem összehasonlítható. Mindkettő szükséges.


Valóban nehezebb vékony, pontos furatot csinálni SDS-el (fába, fémbe), mert nem arra van. Abba hagyományos tokmány adaptert kell rakni.

Fából vaskarika.

Betonba, téglába ugyanaz.

2019. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Végül a B&D-t vettem. Remélem sokáig fog kiszolgálni.
2019. dec. 30. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!