Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hajópadlót a mennyezeten...

Hajópadlót a mennyezeten rendesen megtartja a kapocs?

Figyelt kérdés

Ilyen.

[link]


Szívesebben használnám a szögek helyett.



2019. dec. 30. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó ez csavarral kell rögziteni.A távolság a kapcsok között ne legyen 60 cm nél nagyobb .Láttam ennél erősebbeket is .
2019. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Lambériánál már használtam falon. Mennyezeten még nem próbáltam.

2019. dec. 30. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azért valami asztalos megoldást keresnék, legalább középtájt a belógás megakadályozására.
2019. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem, milyen belógásra gondolsz?
2019. dec. 30. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:

A mennyezetre léceket kell felerősiteni,úgy hogy alja tök vízszintben legyenek .A lécek egymástól való távolsága ne legyen 60 cm nél távolabbra.Ezekhez kell rögziteni a hajó padlót.Tuti hogy nem lesz belógás .

A falpanel,ami ennél jóval hajlékonyabb,az sem lóg be .

Álmennyezetet csináltam így .

2019. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk, 5x5-ös léceket használok, műszárítottat. Alapból ha ezeket rögzítem a gerendákhoz, az jó. Ilyet csináltam gipszkartonozáshoz ilyennel tartóval, faszán lehet vele szintezni:

[link]


Most viszont az lenne az igazi, ha rögztítenék a gerendákhoz keresztbe x darab lécet és arra alatta megint keresztbe egy újabb sort, hogy a hajópadló iránya ne változzon. Tehát a lécekből lényegében rácsot alkotnék.

Szerinted a felső léc réteg megtartja majd az alatta lévőt? (és az a hajópadlót)

Nem tudom mennyire érthető amit kérdezni szeretnék.


A léc-léc kapcsolathoz is a fentő lengőkengyelt használnám.

2019. dec. 30. 22:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem volt részletesen leírva a mennyezetre történő felerősítés mikéntje. Azt gondoltam, hogy ez már egy sima vakolt mennyezet és a hajópadló csak a két oldalfalnál kerül rögzítésre, akkor lehet belógás. Ha persze gerendás a mennyezet, akkor minden gerendához lehet rögzíteni a padlót.
2019. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az általad elképzelt megoldás is jó,csak erősen lgyen a gerendához csavarozva .Én is hasonló elemeket használtam fel.Végül is olyan keretet csinálsz,mit a tatő fedők,mikor cserepes lemezt raknak sima pala tetőre .

Nálad dupla lécezés lesz,a lécek is egymást rögzitik.

Nálam a 4.5 m es lécek 30 cm re belógatva voltak a mennyezettől.Ezért oldal rögzitéseket is kellett alkalmaznom .

Nagyon távol esik ez a munka az én szakmámtól,de már többen rákérdeztek,ki volt a mester ?

5 s voltam.

2019. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én fehér falpanelt alkalmaztam .Ez önmagában is nagyon jó hő,és hangszigetelő.A tetejére meg felrakás folyamatában teritettem rá a hőszigetlő szivacsot.Ez többféle vastagságban kapható,aránylag megfizethető áron.

Mivel 2.70 a falpanel hossza,ezért megfeleztem a szobát,középre egy toldó szálat tettem fel.Igy csak 20 cm hulladékok lettek.

A mennyezetet nem kell festeni,max letörölni.

A munka is 1 emberes volt,hisz a panelek az egymásba csúsztatása után már meg álltak addig,amig rögzitettem .

5 voltam .

2019. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!