Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Evezőpad csúszka házilag?

Evezőpad csúszka házilag?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretnék csinálni egy fapados evezőpadot, egyrészt mert kicsit sokallom a negyed milliós árat egy normálisért (nehéz vagyok, nem jó a legolcsóbb), másrészt nem szeretem a túlmodernizált megoldásokat (értem ezalatt az örvényáramos, lég-, valamint vízellenállásos verziókat). Jó nekem egy ehhez hasonló is:


[link]


Kérdésem, hogy az ülőrész csúszka részét hogy csináljam meg? (A masina többi részét megoldom.)

Gondoltam lineáris kocsis megoldásra, de önmagában már maga az sem olcsó. Ami felé hajlok, az a gumikerekes megoldás (gördeszkához tudnám hasonlítani), melyek kalapsínben futnának, csak nem tudom megsaccolni, hogy mennyire lennének párhuzamos futásúak.


Várom az építő kritikákat, valamint jobb megoldásokat is!

Köszi!



2020. jan. 7. 14:04
 1/5 Fantom83 ***** válasza:

Köracélon a vascső.

Ha a cső jól van furat esztergálva,minimális a lötyögés,bekened szilikon zsírral,és nincs nyikorgás,nincs gépzsír szaga.

2020. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, hogy 2 párhuzamos cső, és az ülés alatt volt 4db hasonló csiga kerék a csőre méretezve: [link]
2020. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
U profilban futtatnék görkorcsolya kerekeket vagy nagyobb méretű csapágyakat. Az előbbi csendes de hamarabb kopik, az utóbbi hangosabb de tovább bírja.
2020. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hátha olvassa még valaki.

Zártszelvényből kell a vázat csinálni, arra kell tenni a csapágyazott ülőkét.

8 csapággyal az ülő részen. 4 alul a zártszelvény tetején csúszik 4 pedig oldalt vezeti.

Jobb megoldás mint a cső.

6200-as csapágy vagy hasonlóval.

2020. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Videó 4#

2020. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!