Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Váltókapcsolót kellene bekötnö...

Váltókapcsolót kellene bekötnöm (régi kapcsolókat újra cserélem esztétikai okokból), de hogyan? A többi lent.

Figyelt kérdés
Folyosóra kötnék be egy váltókapcsolót, de az a helyzet, hogy nem tudom függetlenül fel/le kapcsolni vele a villanyt, mert nem funkcionál alternatív kapcsolóként, nyilván a bekötés miatt. A baj pont az, hogy mind3 vezeték fekete, melyek közül áram alatt kettő is fázist mutat. Mit és hogyan kössek be? Konyhanyelven, ha lehet :)

#áram #váltókapcsoló #alternatív kapcsoló #Irol #kapcsoló bekötése
2020. jan. 17. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
"áram alatt kettő is fázist mutat" Mi az, hogy áram alatt? Mivel indikálod a fázist?
2020. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
16%
Van fi-reléd?
2020. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ez így nem oldható meg. Pláne konyhanyelven, mivel itt szakkifejezések vannak.

És mérni, keresni, műszerrel lehet. Meg kellett volna jelölni a régi kötést, és hozzá kikérni az új kapcsoló pontjait.

2020. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ezt esélytelen konyhanyelven elmagyarázni. Nézzél kapcsolási rajzot az alternatív billenőkapcsoló bekötéséről.
2020. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Cserélj fel két vezetéket. Próbáld le.

Ha nemjó, folytasd a cseréket míg jó nem lesz.

Feltéve, hogy egyszerre csak egy kapcsolót szedtél szét.

Máskor jelöld a vezetékeke és fotózd le a régit, hogy tudjad hogy kell az újat bekötni.

2020. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Mindenhol cserélgetheti a vezetékt, 2 kapcsoló és 3-3 szál, variáció lesz.
2020. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Első: le kell áramtalanítani.

A két kapcsolódobozban a vezetékeket össze kell jelölni.

Két vezeték van, aminek a végeik a két kapcsolódobozban vannak. Ha ezeket megtaláltad, akkor a harmadik vezetékeket kell bekötni a váltókapcsoló L-pólusára, a többit a maradék 2-re.

Ehhez jó ha van egy multimétered amin van átcsengetés funkció, ha nincs, akkor zseblámpaizzó-zsebtelep-vezeték összeállítás is alkalmas.


Ha ez alapján nem megy, akkor hívj villanyszerelőt.

2020. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

@1: felkapcsolom a megszakítót és fázisceruzával megnézem, így értem.

Konyhanyelv alatt azt értem, hogy nem kell szakszavakat használni, de nyilván kötöttem már be ezt-azt, azért kezdtem hozzá.

Na de akkor a lényeg, hogy az egyiket hagyjam beszerelve, és a másikon mondjuk cseréljem fel a vezetéket? FI relém nincs amúgy, és ugyanoda kötöttem a vezetékeket vissza egyébként, ahogy volt a régi kapcsolóval.

Mi a legnagyobb baj, ami történhet visszakapcsolás után? Lecsapja a biztit?

2020. jan. 18. 15:30
 9/22 anonim ***** válasza:

Max az egyik állásban nem fog a lámpa világítani.

Ha csak kapcsolót cserélsz, nem fog zárlatot kapcsolni, ha a nulla nincs is belekötve.

Váltókapcsolón fázis van.

2020. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
a 7-es választ kéne elolvasni és értelmezni abban le van írva hogy mit kell csinálni.
2020. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!