Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Acél idomok keményforrasztása...

Acél idomok keményforrasztása sárgarézzel?

Figyelt kérdés

Soha nem kellett még keményforrasztanom semmit, most viszont muszáj lesz, és fobtos hogy sárgarézzel kell összekötnöm acél elemeket.


Amennyire utána olvastam így tudom elképzelni a folyamatot: fé.tisztara felpucolom az érintkező felületeket, acetonnal zsírtalanítom, ecsettel keményforrasztáshoz készitett forrasztópasztával bekenem a felületeket. Acetilén-oxigénnel hevítem es közben sárgaréz pálcát adagolom neki másik kézzel. Ez így működhet? Illetve vennem kell külön forrasztáshoz gyártott sargaréz pálcat vagy a sima sárgarez huzal is megfelel?



2020. jan. 24. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvető hiányosságokat vélek felfedezni.

Acél elemek alatt ugye nem csöveket értesz, amiben valami áramolni fog?


Amit leírtál igen, működnie kell, ha jó arányú a láng, erőssége is elfogadható, és jó ötvözetű sárgaréz pálcát használsz.

2020. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem, olyat amibe áramlik bármi, semmiképp nem mókolnék magamnak, ez amolyan hobbihoz kell.

2020. jan. 24. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:
A zsírtalanítást kihagyhatod mert a meggypirosra melegített acélon úgysem marad semmilyen olajszármazék. A forrasztópaszta sem szükséges, ha van bóraxod. Elég abba időnként beledugni a pálca végét és mehet a forrasztás. Inkább vegyél kifejezetten lánghegesztőhöz való forraszanyagot, mert a sárgaréz drót tartalmazhat olyan ötvözőanyagokat, aminek a füstje/gőze súlyosan mérgező lehet (pl. cink).
2020. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Borax is van, de vettem forrasztópasztát is. Majd kísérletezem. Viszont esztetikai okok miatt muszáj a sárgaréz, amúgy nem szívatnám magam vele. Köszönöm a választ!
2020. jan. 29. 10:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!