Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúrót érdemes venni az...

Garott kérdése:

Milyen fúrót érdemes venni az alapokhoz?

Figyelt kérdés
Mostanában több olyan eset is volt a lakásomban, amikor jó lett volna ha van egy olyan fúró amivel behajtani is tudok. Van egy nagyon gagyi behajtóm, amit ajándékba kaptam, de semmi ereje nincsen. Nagyrészt bútorok összerakásához szokott kelleni, esetleg 1-2 lyuk fúrására a falhoz (tégla épület). Ilyen paraméterekkel milyen "kezdő" készletet ajánlanátok?

2020. febr. 28. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már leéltem életem nagy részét, de téglafal fúráshoz ma is háromélű falfúrót használok (kalapáccsal), bútorok összerakásához is a mechanikus kéziszerszámokat részesítem előnyben. Villanyfúró csak sokszor előforduló barkácsmunkához kellhet, akkor meg szükség lehet fúróállványra is, de tapasztalatom szerint a legolcsóbbnál többre nemigen van szükség.
2020. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fantom83 ***** válasza:

Ha jelen pillanatban vennem kellene,én azt mondanám Hitachi/Hikoki.


A nagy márkák az elmúlt 3-5 évben sorra le lettek köpködve,átkozzák,szapulják őket,de a Hitachi-ról mindig is csönd volt.

550 W-os ütvefúró (talán 3 év garanciával),11.900Ft+szállítás jelenleg ahogy nézegettem az árakat.


Fúrószár készletből fémre,fára,műanyagra,a Thor-t ajánlanám,1-10mm-ig készletet olyan 2.600Ft körül már megkapod,induláshoz jónak tartom.(később Metabo)


Csavar behajtásához csak a Hans,vagy Bosch bit-fej,amit darabra megkapsz bármelyik barkács boltban.

2020. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Téglát szépen vinni fogja, de ezzel nagyon kényelmetlen bútort csavarozni.



Csavarozás... hát... 40 ropi egy márkásabb belépő szintű akkus gép, töltővel, mindennel.

[link]



Nézegesd a lidl/aldi kínálatot, 20 körül kijön 1 akksival a gépük és arra teljesen jók, hogy hétvégente 1-2 órát hobbizgass velük.

[link]

2020. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fantom83 ***** válasza:

Én sokat csavarozok itthon.Kezdetben a Bosch retró fúrómmal hajtottam be minden csavart,aztán vettem egy akkus fúrót kb. 3 éve.

Sokkal könnyebb lett a csavarozás,mobilabb lett az egész szerelés,de ha szériában kell használni a második akku is előkerül,ameddig az első töltőn van.

Viszont,ha külön csak és kizárólag csavarozáshoz kellene vennem valamit az Skill Energy lenne.

Bár vezetékes,de a 10.000 forint alatti ár,ennyiért simán megéri szerintem.

Ami a videóban látható előfúrás nélküli csavar behajtás....

https://www.youtube.com/watch?v=BFak3YXK_Ss

2020. febr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!