Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beton szennyvízcsőbe hogyan...

Beton szennyvízcsőbe hogyan fúrjak lyukat? Hogyan kössem össze utána PVC csővel? Milyen szigetelőanyagot nyomjak a két cső közé?

Figyelt kérdés

A kertünkben és a házunknál a különböző helyekről jövő esőcsatorna csövek egy középen húzódó tokos betoncsőbe vannak bekötve, ami kb. 350mmm átmérőjű.


[link]


Szeretnék belekötni még egy 110mm átmérőjű esőcsatornacsövet.

Hogyan fúrhatnám meg szakszerűen, úgy, hogy ne repedjen meg a beton anyag?


A következő megoldásokon gondolkodtam már:

- Felrajzolok egy kb. 110 mm kört, majd körbefúrom

- Veszek valamilyen SDS befogású koronafúró fejet, és azzal kifúrom. A bajom ezzel csak az, hogy egy darab lyuk fúrása miatt nem szeretnék 25.000 Forintért koronafúrót venni. Viszont az olcsóbbak (5-8.000 Ft) ilyen átmérőben elvileg csak téglához jók. Tényleg csak téglához jók?

- Esetleg sarokcsiszolóba valamilyen betonhoz való gyémánt korong használata?


Miután kész a lyuk, belevezetem a 110-es sárga PVC csövet. Mivel tömjem ki a réseket, ami betonhoz és PVC-hez is tapad, és viszonylag vízálló a tömítő is kötés után?


Az összekötés a művelet után földdel be lesz fedve.


Szerszámaim természetesen vannak megfelelő minőségben, SDS-Plusos fúrókalapács, bontókalapács, Makita flex, stb.


2020. márc. 6. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek a beton csövek nem igazán szeretik furkálást.

Könnyen megrepedhetnek az SDS ütéseitől.

Gondolom nem a folyásfenékbe lenne a bekötés, szóval annyira nem lényeg hogy teljesen vízzáró legyen a csatlakozás.

Én simán elnagyolva kivágnám flex-el a nyílást, aztán ha kész a bekötés akkor ragasztó PUR habbal kinyomnám.

2020. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én négy éve kötöttem be a csatornámat az utcai betoncsőbe...

Egy nem túl komoly fúrókalapáccsal,12-s fúrószárral körbefurkáltam,majd spiccvésővel igazítottam.

Utána egyszerűen körbebetonoztam,azt kész.

Előtte fogtam egy vastagabb,sittes zsákot,a közepére csináltam egy 120- lyukat,ezt ráhúztam előre a KG csőre,és mikor kész volt a betonozás,szépen ráhajtottam,-és úgy temettem be az egészet.

2020. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!


Végül 8mm-es fúróval egy kör mentén sűrűn végigfúrtam (az ütőmódot kikapcsoltam), és utána vésővel végigmentem rajta. Kb. 20 perc volt az egész. Egyébként a beton kb. 4 cm vastag volt, csodálkozom, hogy ilyen könnyen ment.


A vicces az egészben, hogy szinte tökéletes kört fúrtam, alig lehet rést látni a PVC és a betoncső között.


Mindenesetre sziloplaszttal ki fogom kenni a két cső találkozását, hogy ha megmozdulna a műanyag cső, akkor ne pattintsa el a kemény beton anyagra feszülés.

2020. márc. 7. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!