Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúrt kútból víz kinyeréséhez...

Fúrt kútból víz kinyeréséhez milyen erős kompresszor kell?

Figyelt kérdés

A kút kb 60-70m mély lehet. Vékony csövön jön fel a víz. Megpróbáltam egy 1800wattos géppel, de nem nagyon megy fel a nyomás. Néha vizet sem hoz. Ha befogom egy darabig a levegőcsövet, akkor jön rendesen, de nem sokáig.


[link]


Ilyen kompresszorral próbáltam.



2020. ápr. 3. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért nem búvárszivattyút használsz, hanem kompresszort? Ilyen mély kúthoz búvárszivattyú dukál, amit alámerítesz a víznek, aztán vékony csövön nyomhatja fölfelé.
2020. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem nincs ilyen vékony szivattyú, de utánanézek. Talán 60mm átmérőjű lehet a cső. De majd megmérem pontosan.
2020. ápr. 3. 14:45
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha itt nem találsz ekkora kis szivattyút, akkor Csehországban a Sigma Olomouc üzleteiben bizonyára találsz. Lehet, hogy Szlovákiában is...
2020. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A kompresszor hogy hozná fel a vizet?

Ilyen felnyomja 70 méterre is a vizet.

[link]

2020. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Amit a 4 es írt,egyszer és mindenkorra felejtsed el.

Az ilyen szivattyúk a kutak tönkretevői.Főleg a fúrt kutaké.

Agy fúrt kútba ,amit nem pancser fúrt a 80 mmm szivattyúnak bele kell férni .1 ilyen mélybe már több lépcsőst kell letenni.Ide olyan kell,ami min.8 bárt tud,mert különben csak azt fogod érzékelni,hogy van víz a kútban.A cső vastagsága

a felnyomott víz miatt lényegtelen .Minden 10 m hez,1 bár nyomás kell. De ekkor még csak a cső végén jelenik a víz meg,folyásról szó sincs .

2020. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
**Egy fúrt kútba **....
2020. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Lemértem 55mm vastag a cső. A kutat valakimor a 90-es években fúrták. Még meg sem születtem akkor, de folyamatosan használva volt egy régi kompresszorral. Nem túl gyorsan jött a víz belőle, de jött azért.


Olyat lehet csinálni, hogy csak vmi tömlőt levezetni a kút aljára, és valamilyen szivattyúval föntről kiszedni a vizet, vagy valami ilyesmit?

2020. ápr. 3. 17:44
 8/16 A kérdező kommentje:
Találtam 50mm átmérőjű szivattyút, de szerintem az is nagy lenne bele. Gondolom kell azért helyet szabadon hagyni. Kisebb nem tudom, hogy van e. Egyenlőre nem találtam.
2020. ápr. 3. 17:47
 9/16 A kérdező kommentje:
ja, és 60méter mélyen van, nem 70en.
2020. ápr. 3. 17:49
 10/16 anonim ***** válasza:

50 mm kút... eléggé reménytelen, főleg ennyire mélyről. legalább 180 mm egy olyan kút amire érdemes bármilyen új szivattyút venni.


Cementet bele, aztán mellé fúrass egy igazi kutat.

Abba mehet egy normális pedrollo 2/20 mélykúti szivattyú és 15 évig rá se kell többet gondolnod.


Lehet próbálkozni olcsóbban, de nem lesz olcsó.

2020. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!