Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom vizteleniteni a...

Hogyan tudom vizteleniteni a mosógépet?

Figyelt kérdés

A csaptelep alatt a képen látható módon van megoldva az elosztás.

[link]

Ha a kék csapot teljesen elzarom, gondolom nem kene, hogy nyomás legyen a mosógép csoven, mégis van. A másik szelep pedig meg sem mozdul. Mi lehet a megoldás?



2020. ápr. 16. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra az időre zárd el a vízóránál a csapot.
2020. ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a vészmegoldás :)

De nem szívesen tenném, mert akkor egy darabig víz nélkül maradunk...

2020. ápr. 16. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:

"nem kene, hogy nyomás legyen a mosógép csoven, mégis van"

Miből gondolod, hogy nyomás alatt van? Letekerted a mosógép csövét a sarokszelepről és folyik a sarokszelepből a víz?

Ha csak a csőből folyik ki a benne és esetleg a mosógépben lévő víz, akkor az normális.

2020. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Általában a mosógépek hideg vizet használnak a vezetékből és azt melegítik fel, de lehet, hogy nálad a meleg víz van bekötve. Azt a másik vízcsapot mindenképpen meg kell oldanod. Ha nem tudod meglazítani, akkor cseréld ki.

Jól jegyezze meg mindenki: mindenféle csapot (vízcsap, radiátorcsap stb.) időnként (félévenként) meg kell mozgatni fél fordulattal, nehogy megkössön benne a vízkő és mozdíthatatlan legyen. Teljesen kinyitni (ütközésig) sosem szabad, hanem 1/4-ed fordulatot vissza kell tekerni. Fűtési szezon után minden radiátorcsapot ki kell nyitni és 1/4-ed fordulatot visszatekerni. Kinyitni azért kell, hogy nyáron ne száradjon ki a tömítése.

2020. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, egy kis kocogtatas után fogoval meg tudtam mozgatni. Azóta könnyen is jár.
2020. ápr. 17. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!