Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pozdórja bútorokat festettetek...

Pozdórja bútorokat festettetek már? Ha igen, milyen tapasztalaitok vannak?

Figyelt kérdés

Szeretném fehérre festeni a bútoraimat. Pozdórja lapbokból állnak, és úgymond látszik a "fa erezete". Milyen típusú festéket ajánlotok? Kell-e előtte alapozni, csiszolni stb?

Mennyire fog a végén látszani az erezet? Én azt szeretném, hogy egy tökéletesen sima (legalábbis megközelítőleg) felületet kapjak.

Fényes vagy matt lakkot ajánlotok?



2020. máj. 12. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy pozdorja? Mert annak nincs erezete, mivel faforgácsból áll. Ha az, simára nem fogod tudni csiszolni, erősen textúrás marad, de le lehet alapozni és festeni (mivel rücskös, nagyon eszi a festéket és ecsetet).

Vagy inkább laminált? Ha az, akkor nem tud látszani a végén az erezet, mert az csak egy vékony nyomtatott műanyag felület a bútorlapon, ami nem szívja be a festéket és csak erősen tapadó festékek, vastagabb rétegben tudják átszínezni (vagyis fedni). Ezeket kicsit érdemes megérdesítéshez ("szálirányban") átcsiszolni (a sarkoknál, éleknél finom, hogy ne váljon le a ragasztás). Utána alapozni. Aztán mehet rá zománc (a matt trendibb) vagy akril, vagy esetleg krétafestéket is ajánlgatnak erre a célra, de azt később még viaszozni vagy lakkozni kell, míg előbbieket nem.

Esetleg van még a farostlemez meg préselt falemez, ezek simák, tehát csiszolni nem kell, és ugyanúgy festhetőek. Utóbbit lazúrozhatod, az átszínezi is a fát meg egyben lakk is. De ha vékony, akkor eshetős, hogy a nedvességtől meghajlik.

2020. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igazad van, elnézést, rosszul fogalmaztam, laminált bútorlapról van szó.

Tehát először csiszolni kell. Elég sima csiszópapírral? Mivel kell alapozni?

Ha saját tapasztalatból írsz, mennyire szép a végeredmény?

2020. máj. 12. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy finomabb csiszolópapírral csak éppen átmenni rajta. Alapozót olyat válassz, ami a festékhez való (el is lehet bliccelni, de elvileg biztosabb, ha beruházol rá.) Nekem bevált a matt, vízzel hígítható zománcfesték, pont olyan hatású, tapintású, mint az olajjal lefestett fa. Azért a karcolásokat nem bírja, úgyhogy mondjuk konyhapultot nem érdemes így lefesteni :) Viszont bátran lehet port törülni róla, a nedvességnek is ellenáll, szivaccsal, ronggyal mosható. Én népi bútorokat (szék, pad) újítottam így fel, mert pontosan ugyanazt a színt kellett kikevertetnem, és aztán hozzáigazítottam egy elég nagy laminált szekrényt, meg még pár kisebb dolgot lakásban, mint fogantyúk. Jól bírják már több éve, és egyáltalán nem látszik, melyik fa, melyik bútorlap, pedig napi használatban vannak.
2020. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!