Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen inverteres hegesztőt...

Milyen inverteres hegesztőt javasoltok háztáji használatra?

Figyelt kérdés

Volt egy öreg Hetra hegesztő trafóm, ami sajnos másnak is megtetszett és megszabadított tőle (sajnos nem tudom ki tette, a rendőrség már keresi hátha megtalálja gyűjtő szenvedéllyel megáldott emberünket és a cuccokat, de ez mellékszál).


Nem hegesztek olyan sokat, de ha rám jön a hegesztés kórság akkor az jó pár órát eltart. Tehát valami olyan gépet keresek amelyik bírja az igénybevételt. Eddig ritkán kellett 200A feletti áram, főleg kisebb dolgokat szoktam hegeszteni, vékony pálcával (bevonatos), és lehet 3 fázisú gép is /inkább olyat szeretnék, mert kevésbé veri le a kismegszakítót, nagyobb áramnál is/.

A másik amiből nem szeretek engedni, hogy barkács célra sem a gagyit veszem, inkább ráköltök kicsit többet de az legyen jó minőség. Fél profi, esetleg olcsóbb profi gépeket szoktam venni (tehát ilyen tetszőleges barkácsáruházban kapható már ránézésből is egyszer használatosok nem érdekelnek).

Valakinek tippje? Néhány helyen az ESAB-ot javasolták, nem ismerem a márkát, de jókat írtak róla, bár nem tartozik a legolcsóbbak közé.



2020. máj. 16. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ESAB egy elég régi márka, már gyerek fejjel is volt apunak ilyen pálcája bő 30 éve. A cégnél Fronius gépeket használunk alumínuim kézihegesztésre,(MIG AWI), illetve a hegesztőrobotjainkon is ilyenek vannak. Viszont ez a két márkának elég húzós az ára, és szerintem hobbi hegesztésre kicsit túlzás ennyit kiadni. De te tudod mennyi szánnál rá.


Egy ideje én is nézegetem a hegesztőgépeket, bár nekem van egy kis 140-es Extol, ami igazából itthoni célra teljesen tökéletes, de a szívem a CO2 fele húzna, vagy legalább porbeles huzallal (bár van CO2 palackom az akváriumon 😉), mert van, hogy vékony lemezt kellene hegeszteni, pl kipufogót. Meg érdekel az AWI hegesztés is, így kipróbálnám azt is, de én is csak hobbi vonalon hegesztek itthon.

Amennyire tudom az inverteresek már kevébé terheli a kismegszakítókat, meg a 3 fázissúakat 400 ezer körül láttam legolcsóbban

Manapság már egyre elérhetőbbek ezek a gépek, így talán érdemes lehet neked is inkább olyant venni amit vékonyabb lemezekhez is tudsz használni.


Amit én nézegettem:

[link]

Bár szerintem ez nem fullos csomag, vagyis CO2 és AWI tartozékait nem adják.

Ha mindenképpen kell az 200 Amper feletti áramerősség akkor esetleg ennek nagytesója.

[link]

2020. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Ebben a kategóriában itthon jelenleg talán az IWELD viszi a prímet. Jó választás lehet még a BLM, JASIC, vagy az ALFAWELD. Mindegyik gyárt félprofi/profi gépeket, megfelelő garanciával.

Ebben a fórumban sok kérdésre válasz kaphatsz:


[link]

2020. máj. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én egy stromo sw250d invertert használok, olcsó de jó

már 3 éve használom elég sokat ez azt jelenti 2 hónap alatt elfogy 2,5kg elektróda

megértem ha félsz egy ilyen olcsó "gagyi" géptől de nem fog csalódást okozni

és mivel inverteres nekem még nem csapta le a megszakítót pedig csak 16A-es

2020. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy Haina márkájút kínzok már lassan 2 éve, eddig meg vagyok elégedve, 15-ért vetem, nem vártam sokat de tökéletes.
2020. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül sok forumot, külföldi oldalakat elolvastam, átnéztem sok mindent. És végül (tök véletlenül) észrevettem, hogy van most egy akciós egészen barátságos ESAB gép, és azt rendeltem meg. Bevont elektródás (MMA) és AWI (TIG)-re alkalmas. Van hozzá egy alap TIG pisztoly is, már csak palack meg reduktor kell (meg elektródák, pálca meg stb.) de arra még gyűjtök. Köszi a tippeket!
2020. máj. 27. 19:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!