Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajzatkiegyenlítőznöm kell...

Ajzatkiegyenlítőznöm kell mindenképpen?

Figyelt kérdés

Laminált padlót szeretnék lerakni. Megnéztem mindenhol és max 2 mm az eltérés. 2mm-el még jó vagyok? vagy szükséges az aljzatkiegyenlítőzés?

Mit ajánlotok a laminált padló alá? jelenleg parketta van. elég a habszivacs? párazárót nem akarok a parkettára, mert szerintem berohadna.


2020. jún. 11. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

2 mm-el éppen jó vagy. Annyi a tűréshatár 1m-en.


Viszont nekem azt mondta a parkettás, hogy mindenképpen berohad, akárhogy tesznek laminált padlót parkettára. Azt fel kell előtte szedni. Hozzáteszem, hogy a fickó parketta fétisben szenvedett :)


Laminált padlós szakember azt mondta, hogy a régi párnafás parkettára nem lehet lerakni, csak a beton aljzatos, kátrányos parkettára, mert teljesen sík felület kell és az, hogy egyelten parkettadarab se mozogjon. Ez logikusnak tűnik. Nálam párnafás parketta van (egy szobában van csak laminált padló, járólapra rakva), ami nagyon rugalmas. Van olyan hely, ahol fél-egy centit süpped, ha rálépek.


Sík parkettára polietilén habfóliát ajánlanak, plusz párazárót, viszont ha beleogndolok a parkettásnak is igaza lehet, mert ugyan felülről védve van a parketta a nedvességtől, de ha alulról jön a pára, az felfelé nem tud elmenni és berohad a parketta.


Most én is kíváncsi lettem ,mi az igazság :)

2020. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát igazából fogalmam sincs és valahogy nem is szeretném látni, hogy az 50 éves parketta alatt mi lehet (panellakás). :D

Amúgy nem mozog, nem nyikorog sehol se a parketta.

2020. jún. 11. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ha panellakás, akkor az szerintem nem lehet párnafás parketta. Az alatt betonnak kell lennie és vagy simán rárakták a parkettát egy vékony posztóra, vagy kátránnyal ragasztották az aljzathoz. Ez utóbbi megoldást mondjuk csak régi családi házakban láttam.
2020. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na most megnéztem , felszedtem egy helyen a szegélyt meg egy parkettát és a parketta meg a beton között sajnos van valami. Szerintem vakpadló.. :(
2020. jún. 24. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem meg egy panellakást 13 éve, hogy az egyik szobában a laminált padló alatt ott volt hagyva valami parketta. Hogy mennyi idővel azelőtt rakták rá a lamináltat az előző lakók, és hogy mi van alatta, azt nem tudom, mindenesetre nem bolygattam, és azóta sincs vele gond.
2020. jún. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én tovább szedném, hogy megnézzem, mi az. Vakpadló és párnafa ugyanaz :) Egy ilyen rugalmas fa rácsozatot szoktak a parketta alá tenni, a rácsozaton OSB lap alatta valamennyi légrés, az üreget pedig régen salakkal, ma kvarchomokkal (is) töltik fel. Ezt most olvastam és meg is lepődtem, hogy erre manapság szoktak laminált padlót is tenni, de ugye parketta nélkül.

A párnafa egyébként azért a legjobb technológia, mert egészséges. Rugalmassága révén felveszi és elvezeti a lépések rezgését. Kíméli a lábat, természetes rajta járni.


Elképzelhető, hogy a rácsozaton nincs OSB lap. Szerintem nálam nincs, mert nagyjából látom, hol mennek a párnafák gerendái, mivel az egyes négyzetekben középen nagyon be van süllyedve a parketta és rálépve 1-3 cm süllyedést is produkál itt-ott. A parkettám pedig szerintem táblásítva van, ami régen azt jelentette, hogy kb fél négyzetméteres darabokat feltették valami fadarabra és a színéről rászögelték. Sok helyen látni a kis szögeket a lakk alatt.


Szóval meg kellene nézni, van e OSB lap, vagy bármilyen sík felület a parketta alatt. Viszont én mindenképpen felszedném a parkettát és ha a párnafa jó állapotban van, rá lehet rakni a lamináltat.

2020. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
itt is szögelve van sajnos... Ammin meglepődtem, hogy még a szegély is a parkettába van szegelve és nem a falba. felszedtem kb 40 cm-es szegélyt és alatta tele volt homokkal. mozaik parkettáról van amúgy szó, gondolom táblásított. na most, ha én felszedek itt egy 30*30-as kockát, akkor nincs visszaút, mert ahol a szegélyt felszedtem azóta ott recseg ropog..ha arra lépek.
2020. jún. 27. 15:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!