Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Titeket nem idegesit amikor...

Titeket nem idegesit amikor valakik egyszeru feladatokra is eloveszik a leghangosabb flexet meg furot?

Figyelt kérdés
Pl ilyen hogy elvagni egy kis csovet, amit vasfuresszel is 20 mp alatt le lehetne fureszelni. Kedvencem pedig amikor nem ismerik a csempevagot es azt is flexelik. Meg kis vakolat veseshez is valami baromi hangos utvefuroval esnek neki, amikor elokapod a vesodet meg kalapacsot es par utes es megvan.
2020. jún. 11. 12:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Feltételezem együtt dolgoztok, ha ilyen részletekbe menően tudod, hogy milyen eszközzel, hány másodperc a munka.

Szerintem csináld azt, hogy ilyenkor kapd el a kézifűrészt meg a vágót kalapácsot, úgyis ott van kéznél, ha már csináljátok, aztán mire ő kihúzza a hosszabbítót, előveszi a gépet, már kész is vagy és haladhattok a munkával

2020. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem dolgozunk egyutt, csak a szomszedsagban van felujitas es megneztem mar mi az amivel ennyire hangoskodnak.
2020. jún. 11. 12:42
 3/25 A kérdező kommentje:
Illetve nem csak ezek a szomszedok, hanem az evek soran ezeket a dolgokat lattam mar.
2020. jún. 11. 12:42
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Nekem meg az a kedvencem amikor olyan emberek okoskodnak akik mondjuk teljesen analfabéták a témához.

En pl meg nem láttam halk flexet:) az hogy te úgy gondolod jobb lenne kézi fűrésszel az nem biztos h úgy is van.

Aztan van olyan helyzet h a csempe vágó nem opció mert olyan kis darabot kell le illetve ki vágni amire a csempe vágóval nincs lehetőség.

De ha te látod hogy mit csinálnak miért nem oda mondod az okosságodat? Gondolom mert nem mered!

Ha pedig nem látod akkor honnan tudod hogy az adott cső mennyi idő alatt átvágható át? Vagy hogy vakolatot vesnek vagy betont?Gondolom te a g..ci szomszed vagy aki mindenkit feljelent és mindenkinél jobban tud mindent.

2020. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Gratulalok te nagyon okos. Mivel szomszedom ezert neki is ugyanolyan a fala mint az enyem mert egyszerre epult, es az enyemet mar vestem akkor az ovet is tudom milyen, mert olyan mint az enyem. A tobbi hozzaszolasod mar nem is kommentalom, mert nem eri meg hogy lefarasszam magam a hibas mondataid kijavitasaval.
2020. jún. 11. 12:47
 6/25 anonim ***** válasza:
17%

Ez engem is idegesít. :/

A másik amitől én kikészülök, az a fűkasza sík, egyenletes terepen. Nem értem miért lenne olyan rossz, ha egy sokkal halkabb villanyos fűnyírót használna, de akár még a hangos benzines is jobb mert legalább egyenletes, nem ilyen rángatózó-hullámzó borzalom. Árokban, hepehupás terepen értelemszerűen jobb a fűkasza, de a szomszéd képes hetente azzal nyírni az egész kertjét, brrr.

Meg igen, sokszor gyorsabb a kézi szerszám, nem kell a gépekkel vacakolni.

De sok ember egyszerűen szeret zajongani szerintem.

2020. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Szóval akkor a ti lakásotok csak vakolatból épült? A szomszéd meg pont ugyan azt a munkát csinálja mint te régen? Elég elba konstrukció lehet. Ő kihasználja a technikát te meg ősember módjára “dolgozol” de inkább gányolsz. Azért vannak ezek a gépek kitalálva hogy meg könnyítsék a munkát.
2020. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan helyzet, amikor tenyleg indokolatlan a gep hasznalata. De amig pontosan nem latod hogy mit csinal, ne itelj. Egy 10.9-es vagy 12.9-es kemenysegu csavart vagy betonvasat sarokcsiszoloval 3-4 sec alatt elvagsz. Kezi furesszel 10* annyi ido es 3 csavar megeszi a fureszlapot. Az udvarban bontottunk regi betonkerites alapot. Eloszor 2 kilos, fel meteres kezi vesovel mentem neki egy 1,5 kilos kalapaccsal. Kb. 1 centit szedtem le belole fel ora alatt. Meguntam, elovettem az akkus furokalapacsot, negyed ora alatt kibontottam az egeszet. Ha autot szerelek, dugokulccsal fel-egy ora mire szetszedek egy komplett futomuvet. Utvecsavarozoval 5-10 perc szet, meg egyszer ennyi ossze. Mikor kerites lecet vagtam darabokra, azt is furesszel kezdtem. Utana elovettem a dekopirt, 10* olyan gyors de lehet keveset mondtam. Nem kell killodni a hosszabbitoval mert minden akkus, egy toltessel fel napot lehet dolgozni egy geppel. Ha lemerul felpattintom a kovetkezo akkut es folytatom, semeddig nem tart. Persze ha par vagasrol van szo az kezi szerszammal praktikusabb, de feltetelezem a kerdesedbol hogy a szaki egesz nap dolgozik. Ha napi 100-150 vagast, vagy 20-30m vesest, 10-15 dobozmarast kellene megcsinalni, te is geppel csinalnad.

Egyebkent en is jobb szeretem a fukaszat mert gyorsabb es kenyelmesebb mint a funyiro. Az akkus fukasza meg nem hangos, kb. csak azt hallod ahogy tepi a fuvet.

2020. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért találták ki a célszerszámokat,hogy megkönnyítsék,meg gyorsitsák a munkálatokat.Azt senkitől sem lehet elvárni,minden nagyság beli gép,szerszám megtalálható legyen.Bár az igazi mester emberek igyekeznek mennél több pénzt erre beruházni.

A nálunk dolgozó víz-gáz-fűtés szerelőt meg is kérdeztem,mennyit érhet a szerszám készlete. Nem számolta össze,de 4 millkáért sem adná oda.

Gondolom sokaknak van itt autója is.Ki az aki a defektes kereket,szerelővassal szereli meg.Űti,vágja nagy kalapáccsal.

Hát igen,ez is már a múlté.

Minden zajos,hangos,ha nem nekem dolgoznak.Ez itt a legnagyobb baj.

2020. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem idegesít. Max zavarna, ha nem tudnám, hogy én is azt csinálom. Így már nem is zavar.
2020. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!