Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panellakás erkély újraburkolása?

Panellakás erkély újraburkolása?

Figyelt kérdés
Valaki csinált már házilag? szeretném felszedni a régit és új járólapot letenni. Szerintetek úgy, hogy még sose csináltam ilyet, sikerülne? mert mindenhol azt olvasom, hogy kültéren nehezebb a burkolás. már annyi youtube videót megnéztem erről pedig.
2020. jún. 15. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő minőségű anyagokkal dolgozol és van minimális kézügyességed akkor sikerülhet. Lehet nem lesz olyan szép mint ha egy szakember csinálta volna... na de amilyen szakikat lehet mostanában találni lehet mégis szebb lesz, de olcsóbb mindenképp
2020. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha van akaraterő és kellő elszántságod sikerülhet, amire figyelj:

- csak fagyálló termékeket használj kültérre (járólap, ragasztó, fuga)

- az ágyazásnál törekedj a közel 100%-os légmentes ragasztásra (lapok hátát itt már mindenképp kenni kell) Megfelelő méretű laphoz megfelelő méretű glettvas használata. Nekem speciel nagyobb lapoknál az íves fogkialakítású glettvas a lapot visszaszedve jobb felfekvést értem el.

- a fuga/sziló legyen jó minőségű

- legyen megfelelő egyenletes lejtés kialakítva

- legyen fektetési terv.


Én is saját kezűleg oldottam meg a lakásunk burkolását, igaz rettentő lassan haladtam vele, de legalább pontos és szép lett/lesz. Igaz ehhez be kellett vásárolni gépeket szerszámokat (lézer, csempevágó, fogas glettvas, körvágók, vízmértékek), ami nem éppen olcsó mulatság induláskor, de még így is olcsóbban jövök ki, mint ha kifizetem a 10-15 eft/nm árakat és a projekt végeztével jófogáson eladom ami nem kell.

Persze egy kb 4 nm erkélyhez célszerű inkább bérelni gépeket, szerszámokat mint megvenni.

2020. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fenti felsorolásból lemaradt, hogy a burkolandó felületet megfelelően alapozd le.

Előző voltam.

2020. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!