Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Porbeles hegesztőről vélemény ?

Porbeles hegesztőről vélemény ?

Figyelt kérdés
Ezek közül is komolyabbat szeretnék, leginkább vékony 0.8mm, 0.5mm lemezre használnám. Ezekről a gépekről mi tapasztalat, vélemény? Köszönöm!

2020. jún. 17. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha belefér a keretbe, akkor olyan hegesztőgépet vegyél ami azért tud gázt is kezelni, vagyis nem csak porbeles huzallal lehet használni. Én tegnap vettem egy Iweld Gorilla 185-öst+hozzá egy 5 kilós porbeles, 0,9 mm es huzalt, nos ez utóbbi ára elég megdöbbentő, 18 ezer forint volt, míg a sima, 1mm-es meg 5 ezer forint. A különbözetből meglenne egy 10 kilós töltet CO2 🤔
2020. jún. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De gondolom az 15 kg volt. Fél kilosak kb 4-5ezer forintok , azok is sok ideig elegek, persze függ hogy mit hegesztesz. De amúgy a gép hogy működik ? Várkony lemezzel hogy működik ? Köszi
2020. jún. 19. 07:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Az önvédő porbeles huzallal kábé azt fogod tudni, amit 1,6mm rutilos elektródával. Ha vékonyat akarsz hegeszteni vele, akkor sokáig tart jól megtanulni, nem annyira jó az eredmény (erősen benne van a pakliban, hogy zárványos lesz a gyors hűlés és az eleve visszafogott hőbevitel miatt), és vélhetően egész könnyen megölöd az olcsó gépet a pontozgatással. Akkor éri meg ilyen gépet venni, ha van vezérelt gázkivezetés rajta, és van szíved megfúrni a valagát és külső huzaldob tartót építeni, esetleg van tartalék őszítendő hajszálad áttekergetni kicsi orsóra, amit szépen megveszegettél drágán, mert csak huzallal együtt találsz...


Ha karosszériázni is kell, akkor egyértelműen jobban jársz a "jó kis gép" áráért egy használttal: faék egyszerűség, eggyel több görgőpár, rendszerint jól beszerezhető komponensek és kopó alkatrészek. Nyilván jó ötlet kipróbálni, hogy csinál-e olyan baromságokat, amik nem foghatók az öregedő munkakábelre, de utána kevert gázzal vagy egyenesen argonnal, vékony huzallal tökéletes lehet, és argonnal rozsdamentes cuccokra is mehetsz, kicsit könnyebb lóvé, mint karosszériázni.

2020. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem olcsó gépet tervezek venni, gorilla, haina, güde, alfaweld , azért is mert olyant szeretnék amelyikkel állítható a volt és a huzal sebesség.
2020. jún. 19. 12:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Hiába veszel drágább gépet, a módszer korlátait azzal sem tudod kiküszöbölni. Max könnyebb vele azt hegeszteni, amire kitalálták. Márpedig ez a fajta porbeles hegesztés csak barkács célra való, szerkezeti acélok, zártszelvények varrására. A kaszni munka kínszenvedés vele még gyakorlott hegesztőnek is. Sőt, kasznizni a MIG gépek közül sem mindegyik alkalmas.
2020. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#2 Mint írtam az 5 kilós dobbal került 18-ezerben a porbeles huzal, sima 5 lilós meg 5 ezer. Tegnap csak egy darab 2mm falvastagságú zártszelvényen próbálgattam, de a gép tipukusan itthoni barkácsolásra lett kitalálva, nem kell hozzá profi hegesztőnek lenni szerintem. Előtolást külön nem lehet állítani, hanem az áramerősséggel együtt az is növekszik. De szerintem jól el van találva, mert se nem olvadt vissza az áramátadóig, se nem rugdalta vissza a kezemben a pisztolyt bárhova is tekergettem az áramerőséget, és a feszültséget. Egyből ívet fogott, és lehet vele pontokban hegeszteni.

Ugyan van CO2 palackom, de az jelenleg az akváriumra van kötve 😀, viszont mérlegelni kell, mert ha az ember csak saját kocsiján meghegeszti a pipufogót, vagy egy apróbb foltot a küszöbön, akkor nembiztos, hogy érdemes azért beruházni palackra és reduktorra, mert lejár a palack próbanyomása mire kifogy. Én is nagyon ritkán hegesztek, de a múltkor pl nagyon kellett volna egy ilyem MIG gép, mikor a sárvédő alsó nyúlványát javítottam, így most beruháztam egyre.

Egyébként ez a kasznis srác is ilyen gépet használ mint amit vettem, és az első videóiban szintén porbeles huzallal hegesztett.

https://www.youtube.com/watch?v=dxlqrgL-_xc&t=270s

Porbeles különben kültéri munkáknál is jobb, mert ott egy kis szél is elfújhatja a védőgázt. Cégnél se nagyon lehet kinyitni az ajtót a robothegesztőink közelében, pont ez miatt. De persze nemkizárt, hogy idővel majd én is áttérek védőgázra, pont ezért is vettem olyan gépet ami tudja ezt is.

2020. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó : a linkelt videót láttam , és végeredményben nagyon szép lett. Szerinted, akkor is lehet vékony lemezt hegeszteni porbelessel ? Létezik hozzá , külföldön 0.6 huzal de magyarban van 0.8as.
2020. jún. 20. 14:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Amint láttad, ott az élő példa, hogy lehet. Minden csak gyakorlat és beállítás kérdése. Persze nem olyan tiszta a varrat mint védőgázzal, de közel sincs annyi salak mint pálcával. Porbelesből én csak 0,9-est láttam, 0,6 és 0,8-ast nálunk is lehet kapni, de azok sima hegesztőhuzalok.
2020. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezen a videón semmi nem látszik. Kivág egy foltot, bepöttyözget egy darab lemezt és kész. Nem mutatja meg közelről a varratot és azt, hogy mennyit köszörült. A gyorsított felvételen nem látszik a valós ideje a munkának és valójában egy rendes MIG géppel használja a porbeles huzalt.

Ha ilyen egyszerű lenne a barkács porbelessel vékony lemezeket hegeszteni, senki nem venné a több százezer forintos gépeket és éhen halnának a kasznisok :)

2020. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha mutatná közelről, ahogy hegeszti, és a végeredményt is, drótkefézve, aztán síkba csiszolva, azt látnád, hogy nagyon jól csinálja, és nem lesz nagyon jó. Elég lehet, de ahhoz kell rutin rendesen, hogy ne legyen komoly hiba, főleg porbelessel. Meg persze a folt illeszkedésén látszana, hogy igen megkönnyíti a hegesztést, minden vágás perfekt egyenes és derékszög, és ami a legfontosabb: ellenőrzötten egyenletes a hézag.
2020. jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!