Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rézeloxált alumíniumlemez...

Rézeloxált alumíniumlemez forrasztható?

Figyelt kérdés
Tudtommal az eloxálás során valamilyen anyag bevonatot képeznek, jelen esetben rézbevonatot. Ez azt jelenti, hogy az könnyen forrasztható is lesz? És ha igen, akkor egy ilyen forrasztásnak mekkora lesz a teherbírása? Nem kellene nekem, hogy hegesztés erősségű legyen, de azért legyen tartása neki, mint ha pl. réz lemezek lennének összeforrasztva.

2020. jún. 26. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel ez csak egy felületi réteg, így attól még nem lehet könyebben forrasztani, főleg mert az alumíniumnak elég jó a hővezetőképessége, vagyis az egész darabot melegíteni kell. Meg mivel a réznek magasabb az olvadáspontja, így alatta az alumínium hamarabb fog megolvadni, és a vékony réz réteg, úgy viselkedik majd mint olvadt csokin a fólia.

Ha alumíniumot szeretnél forrasztani, arra van speciális forrasztópálca.

[link]

2020. jún. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán forrasztható ónnal 300C fokos pákával. A jó hővezetés miatt nagy méretű pákafejet javaslok.Ha mechanikailag erősebb kötést szeretnél,akkor meg fúrd át és egy szemes saruval csavar+ anya + alátét csavarozd vele rá a vezetékedet.
2020. jún. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az csak oxid nagyon nagyrészt, tehát ugyanaz a helyzet, mint normál aluval.
2020. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igaza volt annak, aki azt mondta hogy nem forrasztható. Próbáltam nagy pákával is meg gázlámpával is, hiába melegszik fel, nem fut be rajta az ón. Megcsiszoltam egy kicsit, de úgy se lett jobb a helyzet, minimálisan tapadt hozzá az ón, kézzel le is tudtam tépni róla miután kihűlt.
2020. júl. 4. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Ónnal (lágyforrasztással) nem forrasztható, de attól még forrasztható.

Vagyis hát... [link]

De inkább szerezz aluhoz való forrasztópálcát, meg valami gázlámpát vagy lánggal melegítős pákát, hogy meglegyen a keményforrasztáshoz szükséges hőmérséklet!

2020. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!