Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kompresszort amikor nem...

Kompresszort amikor nem használom, engedjem le belőle a nyomást, vagy maradhat nyomás alatt a tartálya?

Figyelt kérdés
2020. júl. 12. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Maradhat nyomas alatt.
2020. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fantom83 ***** válasza:
100%

Amit le kell engedni a kompresszorból az félévente a kondenzvíz,és a használt olaj (amikor már olyan a színe).

Ha minden használat után leengednéd a levegőt,az hatalmas energia pazarlás lenne,plusz nem állna azonnal munkára készen amikor kellene.

A gyorscsatlakozók kopása miatt szökhet a levegő,ezért én egy golyós csapot tettem fel a tartály kimenő csonk,és a csatlakozó ágak közé.

2020. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Eddig én sem engedtem le, csak felmerült a kérdés, hogy pl a manométernek nem árt-e ha folyton feszítés alatt van. Ipari gázpalackokkal dolgozom és ott pl előírás, hogy használat után a reduktorból, manométerekből le kell engedni a nyomást. Nem elég csak a főelzárót elzárni a nyomást meg benne hagyni a tömlőkben. Csak ezért kérdeztem.

Szökni nem szökik a levegő. ritkán használom a gépet, 2 hónap állás után is stabil 8 bar van a tartályban. Kondenzvizet néha le szoktam engedni. A kompresszor olajmentes, így azzal nem kell bajlódnom.

2020. júl. 12. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
A nyomas maradhat. A kondenzvizet pedig hasznalat fuggo, en inkabb 1-2 hetet mondanek. Fel ev nagyon sok, max. ha havonta egyszer tolt, olyan keveset hasznalod.
2020. júl. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb fél évente engedem le a vizet. Ilyenkor pár csepp nedvesség ha ki szokott jönni. Nem gumis műhelyem van, hanem itthon pumpálok néha kereket (autó, bicikli), port fújok és nagyjából ennyi a használat.
2020. júl. 13. 07:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Fölösleges, nem árt neki.
2020. júl. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!