Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Túl alacsony szék megemelése...

Túl alacsony szék megemelése PVC csővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdő barkácsoló vagyok. :)


Van a házban egy szék ami sajnos túl alacsony az újonnan vásárolt konyhapulthoz.


Viszont kidobni meg nem akarom, és használni szeretném a továbbiakban is.

Arra gondoltam, hogy házilag valahogyan nem lehetne "meghosszabbítani" a lábait a széknek? Néztem DIY oldalakat, egyik külföldi oldalon PVC csöves megoldást írtak de nem tudom az úgy mennyire lenne stabil. Egyáltalán mekkora teherbírása van egy PVC csőnek?


Ti hogyan kezdenétek neki, szerintetek mivel lenne érdemes próbálkozni? (Ráérek ügyeskedni vele, és kíváncsi is vagyok, hogy megtudom e csinálni, úgyhogy légyszi olyat ne írjatok, hogy dobd ki a fenébe és vegyél másikat. :D)


2020. júl. 27. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálnám (szintén szívesen barkácsolgatok):

- Ha a szék lábai egyformán henger alakúak, azaz nem keskenyednek a talaj felé, akkor a PVC-csövet ráhúznám a szék lábára kb. 10 cm hosszan, átfúrnám is szöggel (facsavarral) rögzíteném (esetleg a másik oldalról is rászögelném). Olyan hosszú PVC-csövet húznék a széklábra, hogy az említett 10 cm-en kívül még legyen annyi, amennyivel meg akarod emelni a széket. A PVC üregét valamivel kitölteném (purhab, fahenger - más valami, ami kéznél van vagy beszerezhető). A székláb végére OBI-ban, PRAKTIKER-ben kapható nemez- vagy gumidarabkát ragasztanék, hogy a mozgatás hangtalan legyen.

Ha a székláb szögletes, akkor szögletes vascsővel csinálnám. Vas lehet az előző megoldásnál is.

Másnak lehetnek jobb ötletei.

2020. júl. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :D
2020. júl. 28. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Apróság, nincs mit köszönnöd, szívesen tettem. Örülök, hogy jónak látod.
2020. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én azért nem szívesen huppannék rá egy ilyen PVC-s megoldásra. Még a 110-es PVC-nek talán elég vastag a fala, de egy 32-es az nagyon gyenge. Vascső jó, de nehéz és rozsdásodik. Esetleg alumínium, ha tudsz szerezni. Barkácsboltokban lehet venni műanyag dugót, hogy ne karcold össze a burkolatot.

[link]

2020. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jol ertem fembol vannak a labai. En lefureszelnem es kozehegesztenek egy darabot.
2020. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!