Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legerôsebb kétoldalú...

Nagy99 János kérdése:

Melyik a legerôsebb kétoldalú ragasztószalag?

Figyelt kérdés
Fát ragasztanék csempére, egy kb 50 x 100 mm méretÜ, téglalap alakú fa konzolt egy 20 mm átmérôjû, kb 230 cm hosszú csô megtartásához. A csô törülközôtartóként szolgálna. A másik végénél egy hasonló konzol lenne a falra felerôsítve csavarral, tiplivel. Létezik olyan kétoldalú ragasztó, ami ezt megtartaná?

2020. júl. 29. 11:45
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
Kétoldalú ragasztószalag aminegy nedves helységben hosszútávon megtartja a törölközőt? Esélytelen. Miért nem fúrod fel azt a fát ahogy kell?
2020. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fúrom fel, mert félek, hogy a csempe megreped, lepattan, kitörik stb ... Ha ez megtörténne, az helyreállíthatatlan sérülést jelentene. És nem kell a rizsa a szakszerûségrôl meg a megfelelô fúróról, akárki csinálja (magam beleértve) van egy jelentôs rizikó. És én azt nem akarom vállalni.
2020. júl. 30. 07:41
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nem rizsa, létezik kifejezetten csempéhez kifejlesztett fúrószár.

Nekem is fúrnom kellett 2 lyukat, ugyanígy aggódtam mint te, de úgy ment át rajta mint a vajon.


Leragasztod maszkolószalaggal, szöggel enyhén rákoppintasz hogy ne csússzon el a fúrószár, utána kifúrod.



Ez kell neked: [link]

2020. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3M-nek vannak brutál erős kétoldalas ragasztószalagjai (valamelyiket Scotch márkanéven is árulják)

4032 vagy ha erősebb kell, a 4930-as típusút javasolnám. DE szólok, ha elegendő felületre teszel fel, hogy megtartsa a falapot, akkor eltávolíthatatlan lesz (ha csak snitzerrel, fűrészlappal nem nyúlsz be alá), eröltetve lehozza magával a csempét is.

2020. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kipróbálom a javasolt ragasztószalagokat. Elôször csak egy szabad csempén és ha jónak tûnik, akkor a falon lévôn is.


Köszönöm a tippet a fúróról is, de pont az a helyzet ezzel, amiért nem akarok fúrni. A javasolt fúró valahol az UK-ban kapható. Itthon nem tudom beszerezni. Csakúgy, mint a hasonló több ezret, amit a Neten találok a témában. Ha kérdezem szaküzletben melyik a megfelelô, annyi különbözô választ kapok, ahány helyen kérdezem. Tudom, mert már csináltam. Van is három ilyen fúróm, különbözô gyártótól. És mind a hárommal sikerült már csempét repesztenem. Ha kérdezem, hogy most éppen miért repedt meg, akkor a válasz, hogy a fúró gagyi.Függetlenül a fúrótól. Thanks for that, but no more, not at all!

2020. aug. 2. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Ragasztás előtt nagyon fontos a tökéletes tisztítás, alkohollal, ablaktisztítóval, ilyesmivel.
2020. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

#5

Más kialakítású fúrószárról nem tudok nyilatkozni, ilyet próbáltam, ahogy ez fúrta az alapján ilyennel nagyon rosszul kell csinálni hogy csempét törj.

[link]


Nekem nem volt választási lehetőségem, szekrényt kellett felrakjak, lyukat kellett varázsoljak rá :D


Viszont lehet hogy valóban érdemes kétoldalúval próbálkoznod, most jutott eszembe hogy nekünk valamilyen kétoldalúval volt felrakva egy fa lap a csempére, vésőt kellett alá üssek és óvatosan lefeszegetni. Egy nagy törölközőnek van súlya és nem tudom mennyire bírná ezt a folyamatos terhet, de veszítenivalód igazából nincs.


Sajnos nem tudom milyen ragasztóval volt felrakva, mi már így vettük a házat.

2020. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pár gurigát már elhasználtam a nevezett ragasztókból. Ha tiszták a felületek, akkor a hab anyag szokott szakadni, de a ragasztófelületek nem engednek.
2020. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!